Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Aktualne jutranje informacije za Štajersko in širše
Dnevni red seje: 1. Predlog stališča Republike Slovenije do Predloga uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe (EU) št. 909/2014 glede discipline pri poravnavi, čezmejnega opravljanja storitev, sodelovanja pri nadzoru, zagotavljanja pomožnih bančnih storitev in zahtev za centralne depotne družbe tretjih držav 2. Stališče Republike Slovenije do Predloga uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe (EU) 2021/241 glede poglavij REPowerEU v načrtih za okrevanje in odpornost ter spremembi Uredbe (EU) 2021/1060, Uredbe (EU) 2021/2115, Direktive 2003/87/ES in Sklepa (EU) 2015/1814
Interpretira Gorazd Logar
O zgodovini industrije konzerviranja rib na severovzhodnem Jadranu in njenem vplivu na tamkajšnje življenje
Ansambel MD7 praznuje 20- letnico delovanja s koncertom v okviru Imaga Sloveniae, na Festivalu Ljubljana pa gostuje Béjart Ballet iz Lozane.
V Veliki Britaniji se je na začetku junija začelo praznovanje ob 70-letnici kraljice Elizabete II. na prestolu. Dogodki ob platinastem jubileju vladavine potekajo že celo leto, vrhunec pa so bila praznovanja, ki so se odvijala do nedelje 5 junija. Današnjo glasbeno jutranjico bomo tako oblikovali z glasbo, ki se navezuje na Združeno kraljestvo, bodisi z glasbo skladateljev ali izvajalcev iz Združenega kraljestva in držav Kraljestva Commonwealtha. Prvi del Glasbene jutranjice bomo namenili glasbenim interpretom iz Kanade: legendarnemu pianistu Glennu Gouldu, flavtistu Robertu Aitkenu in violinistu Jamesu Ehnesu.
50-letni arhiv Vala 202 skriva bogato zbirko najrazličnejših oddaj, reportaž in intervjujev. 10. 2. 2019 je Maja Ratej obiskala prof. dr. Aleksandro Kornhauser Frazer
Spominčice so nekakšna »rojstnodnevna« rubrika, v spomin oseb, dogodkov in pojavov v širšem slovenskem okolju, še posebej pa v njenem severovzhodnem koncu. Geslo rubrike je: »Česar ni v Spominčicah, to se zelo verjetno nikoli ni zgodilo.«
Sufiji, muslimanski mistiki, nas med drugim učijo, da ima vsako človeško dejanje svojo zunanjo in svojo notranjo dimenzijo. Zunanja dimenzija je vidna, materializirana; notranja pa nevidna, skrita. Popolnost nekega dejanja je za sufije vselej odvisna od harmonije med zunanjo in notranjo razsežnostjo. Medtem ko merilo zunanjega vidika leži v njegovi estetsko-etični izvršitvi, je merilo pristnosti notranjega vidika določeno s stopnjo iskrenosti in čistostjo namena, s katerim je bilo dejanje storjeno. Iskrenost (arab. »sidq«) in čistost namena (arab. »nija«) sta torej iz vidika sufizma glavna principa vsake praktične izvrištve in uresničitve. Notranja dimenzija daje zunanji smisel in resnični pomen; zunanja pa daje notranji podobo in izraz. Vzemimo za primer post, ki predstavlja eno izmed temeljnih praks vseh velikih religijskih tradicij in duhovnih sistemov. Zunanja oblika posta je manifestirana v odpovedi hrane, pijače in na splošno vsakršnih čutnih užitkov. Toda njen resnični smisel in cilj sta: samopremagovanje in samospoznanje. Šele z ozaveščanjem notranje dimenzije (arab. »batin«) se post iz religijskega rituala spremeni v duhovno izkušnjo. Kajti fižično odrekanje hrani, pijači in spolnim užitkom samo po sebi ne vodi v spoznanje. Šele refleksija o človeški odvisnosti, intenzivno zaznavanje časovnosti, soočanje s svojimi temeljnimi potrebami, zavestno premagovanje svojih naravnih impulzov in kontemplacija o lastni končnosti so tisti elementi, ki post pretvorijo v eksistencialno-duhovno-spoznavni proces. . Če mislim na kaj drugega razen Boga, sem prekinil post.“ Že prerok Mohamed naj bi dejal: „Če postiš, potem naj postijo tudi tvoja ušesa in oči in tvoj jezik in tvoje roke.“ Šele celostni post razpre višjo raven zavesti za zaznavanje in motrenje resničnosti v njeni transcendentni zasnovi. Če je torej zunanja dimenzija posta vidna v odpovedi hrane in čutnih užtkov sploh, pa je njegova notranja dimenzija občutena v duševno-duhovnih stanjih kontemplacije, meditacije in notranjega boja. Resnični post je torej prehod iz čutnosti v duhovnost, tako da se duhovno oblikuje ravno v soočanju s skrajnimi potrebami in mejami čutnega. Misel o postu kot poti samopremagovanja in spoznanja bi rad zaključil z modrimi besedami Rešida Hafizovića: »Dar posta nam prinaša dar večplastnih vidikov spoznanja, a brez spoznanja ni mogoč vzpon.«
19. leto zapored se bodo na Festivalu Pranger srečali, soočili in kritizirali pesniki, kritiki in prevajalci poezije. Analizirali in brali bodo devet pesniških zbirk iz leta 2021, podelili bodo Stritarjevo nagrado za mladega kritika ali kritičarko, potekal pa bo tudi program za otroke Ela - Mali Pranger, ki v sodelovanju s knjižnico Rogaška Slatina v letu Ele Peroci obeležuje 100. obletnico rojstva mladinske pisateljice. foto: Pranger/Nina Medved
Poslušali in peli so ga nekoč, mladi so vmes nanj malo pozabili, potem pa se je zgodil novi sevdah, ki je svoje korenine pognal tudi v Sloveniji. Mladi begunci iz Bosne in Hercegovine so pred skoraj tridesetimi leti tukaj ustanovili dve skupini, Vali in Dertum. Sevdah so predstavili tukajšnji publiki in ta ga je navdušeno sprejela. Novi sevdah je začel nastajati tudi v Sarajevu, od koder prihaja izvrstni glasebnik Damir Imamović, ki je v zadnjih letih zvok sevdaha ponesel po vsem svetu. O pesniško glasbeni tradiciji sevdaha je napisal tudi knjigo, ki je pravkar izšla v slovenskem prevodu. V nočnem programu bomo skozi glasbo in besedo to zvrst spoznavali z voditeljico Nado Vodušek.
Pozdravljeni v oddaji Second hand. Danes se posvetimo ozadju svežega hita, "The Heart Part 5" ameriškega raperja Kendrick Lamar-ja. Izdaja singla je bilo presenečenje, ko je maja 2022 izdana kot pesem za promocijo pred izdajo Lamar-jevega petega albuma Mr. Morale & the Big Steppers, kamor je kasneje vključena kot streaming bonus pesem. Je peti del njegove "The Heart" serije pesmi po pesmi "The Heart Part 4" iz leta 2017 in je njegova prva izdaja po avgustu 2021. Pesem se dotika se dotika socialnega komentarja na klimo afriško-ameriške kulture in diskriminacije ter osebnih tem empatije, smrti in depresije iz različnih perspektiv. "The Heart Part 5" je sprejeta izjemno dobro s strani kritikov, tudi na podlagi posebnega videa, ki uporablja deepfake tehnologijo, je bila pa tudi zelo komercialno uspešna. Glasbeno gledano je "The Heart Part 5" ozaveščen hip hop poganjan z soul in jazz vplivi, predvsem pa sloni na interpolaciji pesmi iz leta 1976 "I Want You" v izvedbi Marvin Gaye-a. Marvin Gaye je ameriški pevec in pisec ki je pomagal oblikovati zvok Motowna v 60tih, najprej kot hišni glasbenik ter kasneje kot solo glasbenik z množico uspehov, kar mu je prineslo nazive kot sta "Prince of Motown" ter "Prince of Soul". Prvega aprila 1984, tik pred njegovim 45. rojstnim dnem, je Marvina smrtno ustrelil njegov oče Marvin Gay Sr., v njihovi hiši v Hancock Parku, v Los Angelesu. Mnoge organizacije so Marvina posthumno nagradile z nazivi, nagradami in priznanji. "I Want You" je bila izdana kot singl leta 1976 na njegovem 14. albumu istega imena in je predstavljala spremembo v njegovem glasbenem stilu, ki se je prej naslanjal na funk. Tovrstne nove stvaritve pa so mu prinesle tudi veliko popularnost med disco publiko.
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.
"Brezposelna oseba sem čeprav stalni začasni delavec v fabriki ne računajte name pri zbijanju statistike brezposelnosti" Francoski pisatelj Joseph Ponthus se je rodil leta 1978 v Reimsu na severu Francije. Po dveletnem študiju se je zaposlil kot specialni pedagog in deset let delal z mladimi v stiski. Nato se je preselil v Bretanjo, kjer je delal v tovarni za konzerviranje rib in klavnici. Dve leti je zapisoval svoje občutke in občutke sodelavcev. Nastal je roman z naslovom V proizvodnji, ki ga je Joseph Ponthus objavil leta 2019. Gre za nekakšen tok prostih verzov, razdeljen na 66 kratkih poglavij. Zgodba najemnega delavca, ki opisuje kretnje ob delu v predelovalnem obratu, hrup, utrujenost, sanje, ki jih zasega ponavljanje napornih obredov, telesno trpljenje. Joseph Ponthus je umrl leta 2021. Prevajalec: Andrej Pleterski Interpret: Željko Hrs Režiserka:Živa Bizovičar Glasbena opremljevalka: Darja Hlavka Godina Tonski mojster: Gal Nagode Urednica oddaje: Staša Grahek
V oddaji poslušamo skladbe Janeza Gregorca (No Money, No Music), Wayna Shorterja (Footprints), Eda Partyka (Stolen Blues), Toneta Janše (Desetina) in Vinka Globokarja (Osebno). Igra Big Band RTV Slovenija.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Španska družinska drama o najstnici, ki se sredi brezskrbnega poletja spopade z bolečo osebno krizo Najstnica Lis uživa brezskrbno poletje s prijateljicami, medtem ko ji starši pridigajo, da se v tem prelomnem življenjskem obdobju vede preveč neodgovorno. A Lis ne more poslušati staršev, saj se je na smrt zaljubila v fanta, ki ga mora zaradi obrekljive soseščine skrivati pred njimi in prijatelji. Nekega dne Lis zanosi in ne ve, kaj naj stori. Nesrečni dogodek zbliža hčer z materjo in očetom, ki ji pomagata prebroditi eno od največjih kriz v njenem življenju. Izvirni naslov: LA INNOCÈNCIA / Španski film, 2019 / Režija: Lucia Alemany / Scenarij: Laia Soler in Lucia Alemany / Igrajo: Carmen Arrufat, Laia Marull, Sergi Lopez
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Odmevi ponudijo sveže večerne novice in analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Napoved premiera Roberta Goloba o odkupu slovenske pšenice je med kmeti sprožila kar nekaj negotovosti, povezanih predvsem z odkupnimi cenami pa tudi s samim postopkom odkupa. Po pojasnilih pristojne ministrice Irene Šinko, bo ta potekal prek javnega naročila, ki ga bo opravil zavod za blagovne rezerve. Pregleda dneva prinaša tudi te vsebine: - SDS bo podpise volilcev za referendum o vladi zbirala jeseni - Za obnovo Ukrajine bi namenili tudi zaseženo rusko premoženje - Neurja povzročila številne nevšečnosti, ponekod klestila toča
Leta 2014 je James Comey, direktor ameriškega Zveznega preiskovalnega urada, izjavil, da obstajajo le velika podjetja, v katera so Kitajci že vdrli, in podjetja, ki tega pač še ne vedo. Zaradi naraščajoče kitajske grožnje kibernetski varnosti so ZDA, Velika Britanija in Avstralija Huaweiu tudi prepovedale ali omejile dostop do omrežja 5G. Dokumentarna oddaja se osredotoči na vznik ameriško-kitajske kibernetske vojne v začetku novega tisočletja in na krajo poslovnih skrivnosti velikim ameriškim in evropskim podjetjem. Strokovnjaki iz ZDA in Evrope razkrivajo razsežnosti kitajskih kibernetskih vdorov in predstavijo odzive ameriških in evropskih oblasti. CHINA'S HACKER ARMY / Francija / 2021 / Režija: Thomas Lafarge, Rémi Labed
"V megli, ki se zgošča, brli rezilo / kos, odvrženih v temno travo. Pa vendar / hodim s čvrstim korakom med zamolklimi kriki ptiča / in spremljajo me priklenjena drevesa." Jacques Réda, ki živi in ustvarja v Parizu, je eden bolj prepoznavnih francoskih še živečih pesnikov in avtor več kot petdesetih del, med katerimi prevladujejo pesniške zbirke, toda pisal je tudi romane, eseje in refleksije. Rédajeva poezija se izmika določnejšim oznakam, saj se je na začetku svoje pesniške poti napajal iz vseh glavnih povojnih literarnih tokov. Težko ga uvrstimo tako oblikovno kot tematsko; njegove zgodnje zbirke so po večini pisane v prostem verzu, kritiki pa ga poznajo tudi kot mojstra sodobnega rimanega aleksandrinca in avtorja številnih pesmi v prozi. Francoskemu občinstvu je poznan kot pariški pohajkovalec, ljubitelj džeza in cigaret, to pa na kratko tudi ustrezno povzame pomembnejše značilnosti njegove poezije. Prevajalka in avtorica oddaje: Zarja Vršič Interpret: Željko Hrs Napovedovalka: Mateja Perpar Režiser: Klemen Markovčič Glasbena opremljevalka: Nina Kodrič Mojstrica zvoka: Mirta Berlan Urednik oddaje: Matej Juh Leto produkcije: 2022
Trikrat zapored je bil drugi, v četrti etapi pa prišel do prvega mesta. Wout van Aert je znova potrdil, da je eden najboljših in najbolj vsestranskih kolesarjev na svetu. Gost oddaje in prvi slovenski zmagovalec etape na tritedenskih dirkah Borut Božič pravi, da je Belgijcu uspelo nekaj neverjetnega, da je po seriji drugih mest v rumenem prišel do etapne zmage, Idrijčan pa je tudi povedal, da je verjetno pretežak, da bi bil konkurenčen tudi v skupnem seštevku. Če bi se usmeril tudi v to, pa bi po vsej verjetnosti izgubil tisto, v čemer je najboljši in bi potem težko zmagoval na takšen način kot v četrti etapi. Primož Roglič ni sledil svojemu moštvenemu kolegu na zadnjem vzponu deset kilometrov pred ciljem, novinar Vala 202 Igor Tominec pravi, da bodo šele prve gorske etape pokazale razmerja moči med favoriti v skupnem seštevku. Jan Grilc, ki za Val 202 poroča s prizorišča, pa pravi, da je severu Francije ogromno zanimanja za peto etapo, ki bo karavano popeljala tudi prek zahrbtnih kock. V oddaji boste tudi slišali, kako v angleščini rapa Tadej Pogačar. Voditelj podkasta Tour 202 je Luka Petrič.
In visita alle istituzioni della Comunità Nazionale Italiana i ricercatori dell'Istituto di studi etnici di Lubiana, che hanno avuto modo di vedere sul campo come operano le nostre istituzioni e quali sono le loro attività e le problematiche che affrontano nel quotidiano. Un'esperienza per la quale i ricercatori hanno dimostrato molto interesse.
Via libera allo stato di emergenza per cinque regioni italiane che avranno fondi e strumenti amministrativi per fronteggiare e minimizzare i danni della siccità. Tra queste anche il Friuli-Venezia Giulia, che beneficerà di 4,2 milioni di euro, utili a coprire soltanto un quarto dei lavori già pianificati in precedenza per fronteggiare la carenza d'acqua. Tra le situazioni più a rischio, quella di 5 mila aziende agricole che dipendono dal corso d'acqua del fiume Meduna.
Telegiornale. Dnevnik.
Disoccupazione al minimo, in Slovenia, alla fine di giugno, quando all'ufficio collocamento erano registrate poco meno di 54 mila persone. Si tratta del dato più basso dal 1990.
Christie in Hannah delata načrte o svojem življenju v New Yorku. Hannah in Nathan urejate še zadnje stvari, potrebne za ločitev in delitev premoženja. Nathanova odvetnica pa prosi Hannah za strokovno pomoč pri zasebni zadevi. Gael je jezen na Liv, ker se tako grdo vede do njega, Hannah pa poskuša posvariti Nino, naj bo previdna s svojim novim izbrancem. Ruth obvesti Zanderja o svojem sodelovanju s Christiejem in ta ugotovi, kdo je goljuf, ki ga iščeta. Družina se pripravlja na taborjenje, ki ga je hotel organizirati James pred svojo smrtjo. THE SPLIT (III.) / Velika Britanija / 2022 Scenarij: Abi Morgan, Jane Eden, Louise Ironside, Matt Jones, Režija Dee Koppang O'Leary V glavnih vlogah: Nicola Walker, Stephen Mangan, Fiona Button, Annabel Scholey, Barry Atsma, Deborah Findlay
Jurjevanje je najstarejši slovenski folklorni festival. Letošnje 58. Jurjevanje je bilo med 22. in 26. junijem. Na zadnjem festivalskem dnevu smo bili prisotni tudi mi, ustvarjalci oddaje, ki smo posneli raznovrstno glasbeno dogajanje in medkulturno občinstvo. V oddaji bomo slišali zasedbe Falajček iz Prekmurja, Drumlce ter Heleno in Primoža Urbančiča iz Ljubljane, folklorno skupino Flor Ribenrinha iz Brazilije, folklorno skupino Gymnik s Slovaške, adlešičke Kresnice in Viniške tamburaše. Pred mikrofon smo povabili nastopajoče, obiskovalce in člane organizacijskega odbora 58. Jurjevanja - Heleno Vukšinič, Tadeja Finka in Barbaro Papež Lavrič.
Ni festivala, pa tudi ne radijskega glasbenega sporeda, brez njegove uspešnice. Vsi jih vsak po svoje prepevamo, on pa je še naprej skromen in pravi, da ne pozna recepta za snovanje zimzelenih melodij. Tokrat se nam predstavlja s svojim novim albumom, ki se lahko tudi bere. To je Drago Mislej - Mef. Oddaja Dobro jutro ostaja z nami tudi poleti, še ta teden je na sporedu Poletno jutro, že jutri z nasmejano Katjo Tratnik, ki se je vrnila v ekipo.
Oddaja Dobro jutro ostaja z nami v Poletnem jutru in v nadaljevanju z izbori najboljših vsebin. Gledalke in gledalci pa so se lahko tik pred vstopom v poletje razveselili prav posebne osvežitve, v ekipo se je vrnila priljubljena voditeljica, Katja Tratnik.
Ljubljanska ulica 45 je v Izoli že desetletja glasbeno prizorišče, kalilnica idej, presečišče ustvarjalnih pogledov in brezplačni rock and roll hostel. Je pa tudi dom glasbenika Draga Misleja - Mefa in naslov zadnjega albuma, ki se ne le posluša, ampak tudi bere.
Informativna oddaja Panorama vsak delovnik gledalcem ponuja svež pregled najzanimivejših dogodkov dneva v Sloveniji in tujini ter prinaša poglobljene prispevke in analize, razmišljanja gostov, poročanje novinarjev s terena ter oglašanja posebnih poročevalcev iz svetovnih prestolnic in dopisnikov iz vse Slovenije.
Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.
Libreto oziroma knjiga, kot scenariju pravjjo v svetu muzikala, je praviloma razdeljen na dva dela - dve dejanji, In to iz čisto preprostih razlogov. Občinstvo potrebuje odmor, sicer bodo posamezniki opravljali pr name potrebe ob najmanj primernem času. Finalna točka pred odmorom je pcjnavadi bonbonček, s katerim si ustvarjalci kupijo pozornost tudi v drugem dejanju. Prvo dejanje muzikala Chicago, ki smo ga predvajali pred tednom dni, se je končalo, ko je Roxie medijem razodela, da je noseča. Minute za odmor so torej mimo, smo v Chicagu in pred nami je 2. dejanje za medije zdaj spet privlačne zgodbe. Velma nas bo pozdravila z besedami »Ojla, naivneži« in nam zaupala, daje vse, kar izusti Roxie, m velika laž. Amos, Roxiejin mož, ki res izjemno slabo računa, pa nam bo ponosno povedal, da bo postal očka, a kot ponavadi ga prav nihče ne bo opazil.
Bili smo v Granadi, kjer se je na mednarodnem festivalu glasbe in plesa z baletom Gusar, španskega koreografa Joséja Carlosa Martíneza, predstavil baletni ansambel SNG Opera in balet Ljubljana. Prav tako smo obiskali majhno vasico Topolove na meji med Italijo in Slovenijo, tam se je konec tedna začel festival Postaja Topolove. Preplet vizualne, besedne in zvočne umetnosti. V Mednarodnem grafičnem likovnem centru pa so odprli razstavo Odtisi in vtisi 2, 43-ih slovenskih umetnic in umetnikov, ki ustvarjajo na področju grafične produkcije.
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini. Kulturo urejajo in vodijo: Andreja Kočar, Nina Jerman, Melita Kontrec, Matevž Oven Brecelj in Teja Kunst.
Christoph je presenečen, ko ga Dirk posvari pred Annabelle, in ne ve, kaj naj naredi. Medtem Dirk in Annabelle upata, da bo nasedel njuni zvijači. Franzi se ponudi priložnost za novo delo, a ga zavrne, ker je prepričana, da je pri tem posredoval Tim. Walter venomer pozablja, da je njegova hčerka mrtva in Natascha ga mora vedno znova spomniti, da Poppy ni več med živimi. André je ljubosumen na Dirka, zato se z Lindo grdo spreta. STURM DER LIEBE (XVI.) / Nemčija / 2019-2020 Scenarij: Björn Firnrohr, Claudia Köhler Režija: Felix Bärwald, Stefan Jonas, Carsten Meyer-Grohbrügge, Udo Müller, Steffen Nowak, Lutz von Sicherer, Alexander Wiedl idr. V glavnih vlogah: Léa Wegmann, Florian Frowein, Antje Hagen, Sepp Schauer, Dirk Galuba, Joachim Lätsch, Dieter Bach, Lorenzo Patané, Uta Kargel, Melanie Wiegmann, Erich Altenkopf, Jenny Löffler, Sandro Kirtzel, Jennifer Siemann, Julia Grimpe, Anna Lena Class, Franz-Xaver Zeller, Patrick Dollmann, Isabell Ege, Paulina Hobratschk, Lukas Schmidt
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini. Kulturo urejajo in vodijo: Andreja Kočar, Nina Jerman, Melita Kontrec, Matevž Oven Brecelj in Teja Kunst.
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini. Kulturo urejajo in vodijo: Andreja Kočar, Nina Jerman, Melita Kontrec, Matevž Oven Brecelj in Teja Kunst.
Začimbe si privoščijo kuharsko pustolovščino. Pripoveduje: Janez Škof. Napisala: Manka Kremenšek. Posneto v studiih Radia Slovenija 1992.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Pregled športnih dogodkov v dnevnoinformativnih oddajah, kjer se boste seznanili z najnovejšimi rezultati in si ogledali prispevke z aktualnih športnih dogodkov.