Programi

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu
Domov
Raziskujte
Programi
Dokumentarci
Filmi in serije
Oddaje
Podkasti
Filmoteka
Zgodovina
Shranjeno
Naročnine
Več
Domov Raziskujte Programi Dokumentarci Filmi in serije Oddaje Podkasti
Plačljivo
Filmoteka
Moj 365
Zgodovina
Naročnine
Shranjeno
00:00
00:00
Trajanje 240 min

Sproščujoče nočno glasbeno doživetje z najnovejšimi posnetki Evroradia.

04:00
04:00
Trajanje 65 min
05:05
05:05
Trajanje 55 min

Ponovitev. Predvajamo skladbe različnih zvrsti iz različnih obdobij. Skladbe iz arhiva Radia Slovenija izvajajo slovenski izvajalci: solisti, komorni glasbeniki in ansambli ter simfonični orkestri.

06:00
06:00
Trajanje 60 min

Na sporedu bodo Galjarda Giacoma Gorzanisa, Suita v F-duru Jana Dismasa Zelenke, Sonata v A-duru za violončelo in klavir Luigija Boccherinija, Simfonija v B-duru Josefa Myslivečka in Schubertov Impromptu št. 2 v Es-duru, D. 899.

07:00
07:00
Trajanje 25 min

Osrednja jutranja informativna oddaja Druga jutranja kronika prinaša analizo najbolj aktualnega nočnega dogajanja, predvsem pa napoveduje teme, ki bodo zaznamovale dan.

07:25
07:25
Trajanje 5 min

Pregled aktualnih glasbenih dogodkov.

07:30
07:30
Trajanje 30 min

Na sporedu bodo Fantazija za klavir, zbor in orkester v c-molu, op. 80 Ludwiga van Beethovna v izvedbi pianista Maurizia Pollinija, zbora Koncertnega združenja Dunajske državne opere, Dunajskih filharmonikov in dirigenta Claudia Abbada ter Suita polifonica št. 3 Stanka Premrla v priredbi Alojza Srebotnjaka in izvedbi pihalnega kvinteta Ariart.

08:00
08:00
Trajanje 4 min

Jasna Lara Rajh je fotografka in grafična oblikovalka, rojena v Mariboru. Ustvarja v podjetju Intesa RD kot umetniška direktorica in grafična oblikovalka. Piše pa tudi poezijo. Iz njenega še neobjavljenega cikla pesmi Ena in edina smo izbrali pesem Prehajam z bivanjsko tematiko. Interpretka je Doroteja Nadrah. Produkcija leta 2024.

08:04
08:04
Trajanje 116 min

Na sporedu so Slovanski ples št. 7 v c-molu, op. 46 Antonina Dvořaka, Klavirski trio v E-duru Ernsta Theodorja Amadeusa Hoffmanna, Serenada za orkester št. 2 v A-duru, op. 16 Johannesa Brahmsa, Pastorala za orgle Alexandra Guilmanta, Koncert za klavir in orkester št. 3 v C-duru, op. 26 Sergeja Prokofjeva, Koncertni allegro za klavir Enriqueja Granadosa in Kanarske pesmi Teobalda Powerja.

10:00
10:00
Trajanje 5 min
10:05

V ciklu Skladatelj tedna se sprehajamo skozi stoletja z božično glasbo srednjega veka, renesanse in baroka. Prva oddaja je posvečena vokalni glasbi iz Anglije in Francije od dvanajstega do petnajstega stoletja.

11:00
11:00
Trajanje 5 min
11:05
11:05
Trajanje 55 min

V predpraznični oddaji Samo muzika bomo nanizali nekatere božičnemu ozračju primerne skladbe v izvedbi slovenskih izvajalcev. Slišali bomo pihalno zasedbo Jazz Brass, New Swing Quartet, Big Band RTV Slovenija, pevce Mio Žnidarič, Ano Bezjak in Uroša Perića ter Zbor sv. Nikolaja z gosti.

12:00
12:00
Trajanje 5 min
12:05
12:05
Trajanje 55 min
13:00
13:00
Trajanje 5 min
13:05
13:05
Trajanje 25 min

V prvi oddaji, prejšnji teden ,sta krasoslovca, prof.dr. Martin Knez in predstojnik postojnskega Inštituta za raziskovanje krasa ZRC SAZU prof.dr. Tadej Slabe, povzela temeljne značilnosti svojega že tridesetletnega raziskovalnega sodelovanja s kitajskimi krasoslovci. Z ekipo smo šli na obhod po južnokitajskem krasu, za katerega je značilen t. im. »kopasti kras«. Na maketi v muzeju Nacionalnega parka Guanling sta lepo prikazana profil kraških kop in podzemni sistem jam (glej fotografijo). Slišali bomo opis geologa Kneza o najdaljšem dolomitnem jamskem sistemu na svetu v geoparku Šuanguedong, dolg je dobrih 400 km. Najdaljši doslej raziskani jamski sistem s stranskimi rovi vred na svetu pa je jama Mammoth v zvezni državi Kentucky v ZDA. Knez v oddaji tudi pojasnjuje nastanek geoloških plasti tamkajšnega kraškega podzemlja, njegovo starost in lastnosti, Slabe pa morfologijo tam prevladujočih kamnin. Do obsežnih območij tega gričevnatega sveta smo se pripeljali z rednim vlakom, ki dosega hitrosti do 242 km/h.

13:30

Tina Žerdin bo predstavila dela za harfo skladateljev Tournierja, Rousseauja in Grandjanyja. Predstavljamo harfistko Tino Žerdin, ki se je najprej začela učiti klavir na glasbeni šoli v Velenju. Poleg klavirja se je učila tudi solopetja, nato pa se je zavzeto posvetila harfi in ji ostala zvesta vse do danes. Že po letu igranja nanjo je zmagala na državnem tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov, nato pa je začela uspešno nastopati tudi na slovenskih koncertnih odrih. Harfo je študirala na univerzi za glasbo na Dunaju pri profesorici Adelheid Blovsky-Miller; pri njej je tudi z odliko končala magistrski študij harfe, hkrati pa se je intenzivno izobraževala pri številnih tujih profesorjih, predvsem predstavnikih francoske šole igranja. V prvi oddaji lahko slišite izvajanje Tine Žerdin v skladbah francoskih skladateljev Marcela Luciena Tournierja, Marcela Samuela Rousseauja in Marcela Grandjanyja ter pogovor s harfistko o njenem izobraževanju, glasbenem okusu in priljubljeni glasbi za harfo.

14:00
14:00
Trajanje 5 min
14:05

Kako pomembne so slovenske kulturne organizacije v Avstriji in Italiji, kakšna je njihova vloga v lokalnih okoljih in kaj sploh pomenijo v skupnem slovenskem kulturnem prostoru? O tem v pogovoru, ki je nastal v sodelovanju programa Ars z Radiem Trst A in slovenskim programom ORF Celovec. Sodelujejo: iz tržaškega studia Maja Humar in Miloš Čotar, iz celovškega studia Zalka Kelih-Olip in Mitja Rovšek ter iz ljubljanskega studia Janez Stergar.

15:00
15:00
Trajanje 30 min

Ob koncu leta se bomo soočili z večnim vprašanjem, ali se poje več zapečenega ali zarečenega kruha; kljub odpovedi zadnje oddaje iz niza Godba iz Galicije podaljšujemo predstavitev izvrstne poklicne Mestne godbe iz A Coruñe, največjega mesta zgodovinske pokrajine Galicije na skrajnem severozahodu Pirenejskega polotoka. Božično-novoletni čas je tudi čas številnih prazničnih koncertov, na katerih prevladujejo odlomki najbolj priljubljenih opernih del. In tako vam bodo v prvem delu oddaje Galičani pod vodstvom Holandca Henrija Adamsa in holandske sopranistke Astrid Crone zaigrali Uvod k prvemu dejanju Verdijeve Traviate in arijo É Strano iz iste opere, potem pa še znameniti Simfonični intermezzo iz Mascagnijeve Cavalerie Rusticane ter romanco Voi Lo sapete o mamma iz tega dela. V preostanku oddaje pa boste po več kot letu dni znova slišali čudovito arijo po Shakespearovem sonetu I Shall Love but Thee Flamca Jana Van der Roosta s solistko Anneke Luyten in Kraljevo nizozemsko godbo pod vodstvom kapelnika Tijmena Botme.

15:30
15:30
Trajanje 35 min

Vas zanima aktualno dogajanje? V Dogodkih in odmevih, osrednji popoldanski informativni oddaji, vam ponujamo poročila, analize in komentarje ključnih aktualnih dogodkov tekočega dne – tako s področja politike kot gospodarstva, zdravstva, šolstva, kulture in športa. Vsak dan ob 15.30 na Radiu Slovenija.

16:05
16:05
Trajanje 25 min

Edina dnevna informativna oddaja o kulturi. V dobrih petnajstih minutah povzame kulturno in ustvarjalno dogajanje pri nas. Predstavljamo novosti, festivale in kulturno problematiko.

16:30

Orkester klarinetov akademije za glasbo je nastopil 15. februarja 2024 v sklopu cikla Tutti te akademije, njegov nastop pa so zaznamovale kar tri novosti slovenskih skladateljev: Davida Beoviča, Jana Trilerja in Marka Mihevca. Orkester je njegov umetniški vodja Jože Kotar ustanovil v študijskem letu 2017/18, v njem pa združil študente klarineta prve in druge stopnje. Člani igrajo na vse različice klarinetov, seveda je najbolj zastopan osnovni – B-klarinet, poleg visokega Es-klarineta pa v njem igrajo tudi altovski klarineti, basovski, kontraaltovski in celo kontrabasovski. Množica različic orkestru ponuja izjemen razpon barvnih in interpretacijskih možnosti. BENJAMIN IPAVEC / J. HLADNIK: SERENADA ZA ORKESTER NA LOK DAVID BEOVIČ: FOUR SEASON(ING)S JAN TRILER: NA KRILIH UTRINKOV MARKO MIHEVC: SIMBAD JAN VAN DER ROOST / MARTEEN JENSE: PUSZTA (ŠTIRJE CIGANSKI PLESI)

17:30
17:30
Trajanje 30 min

Objavljamo recenzije leposlovnih in delno tudi humanističnih knjižnih novosti, izdanih v slovenščini.

18:00
18:00
Trajanje 60 min

Monografska oddaja, posvečena odkrivanju življenja in dela izbranega slovenskega skladatelja tedna ali tematsko izbranih del slovenskih skladateljev različnih obdobij, z dodanimi pogovori z glasbenimi (po)ustvarjalci.

19:00

Proti severnemu vetru je sodoben roman, napisan v obliki elektronskih pisem med glavnima junakoma – Emmi in Leom. Njuno dopisovanje spodbudi tipkarska napaka. Odgovor iz vljudnosti pa kmalu preraste v besedno spogledovanje. Prisrčno dopisovanje se kaj kmalu spremeni v romantično ljubkovanje z besedami, zapisanimi v e-sporočilih. Roman je izšel leta 2010 pri ljubljanski Cankarjevi založbi. Emmi in Lea sta interpretirala Nikla Petruška Panizon in Primož Forte. Pri branju romana sta sodelovala še Danijel Malalan in Vladimir Jurc. Režija: Suzi Bandi Produkcija: RAI – Radio Trsta A, 2012.

19:20
19:20
Trajanje 10 min
19:30
19:30
Trajanje 30 min

O prostorih, s katerimi se je povezal med hojo, v eseju s preprostim naslovom Hoja pripoveduje Jure Jakob. Za zbirko Hiše in drugi prosti spisi je leta 2016 prejel Rožančevo nagrado za esejistiko. Takrat je žirija zapisala, da »ob branju njegovih esejev bralec začudeno opazuje dogodke, še kako znane in vendar dogodke, ki pričajo, da obstajajo tla pod slehernikovimi nogami, da nebesa na zemlji so, da je življenje lahko lepo in smiselno«. O nečem znanem – torej hoji – na opisan način pripoveduje tudi v izbranem eseju, ki sta ga leta 2015 prebrala Ivan Lotrič in Maja Moll. Za objavo ga je uredil Andrej Rot, glasbeno opremo je izbral Mihael Kozjek.

20:00

Igralka, pesnica in pisateljica Berta Bojetu Boeta (1946–1997) je petnajst let igrala v Lutkovnem gledališču v Ljubljani in bila ena izmed ustanoviteljic in igralk Koreodrame, v kateri je bila leta 1984 premierno uprizorjena njena poetična drama Pogovori v hiši Karlstein. Štiri leta pozneje je igra z naslovom Besede iz hiše Karlstein izšla kot pesniška zbirka. Berta Bojetu Boeta ostaja samosvoje, a skoraj prezrto ime v slovenskem ustvarjalnem univerzumu. Izvirno se loteva tem primarnega čutenja in globokega čustvovanja, dojemanja intimnosti in ljubezni. V središču je žensko telo, s katerim zaznava in prvinsko dojema svet. Njen ustvarjalni opus je tematsko, motivno in vsebinsko povezan. V Pogovorih v hiši Karlstein Berta Bojetu Boeta v poetičnih podobah, ki so tu, kot sama pravi, »za slutnjo, ne za gotovost«, z mehkobo in sočutjem obravnava intimne in boleče občutke naše eksistence. Izgube, rane, globoko vpisane v telo. Brezkompromisno ustvarja razpoko v svet, v hišo, sistem, ki ga pretresa birokratska in dodelana urejenost. Neskončno delo, da bi se zagotovila odtujenost, izzove z brezkompromisnostjo krika in mehkobo sočutja. Z iskanjem besed za vse tisto, kar noče in ne more biti poimenovano. Igra Mojka Končar Režija in zvočna dramaturgija Saška Rakef Glasba Bojana Šaljić Podešva, Ingrid Mačus Oblikovanje zvoka Urban Gruden Vizualna podoba Lucija Zucchiati Oblikovanje svetlobe Domen Lušin Dramaturgija Vilma Štritof Lektorica Mateja Juričan Neposredni prenos Matjaž Miklič Izdelava kostuma Nika Dolgan Produkcija: Uredništvo igranega programa Radia Slovenija, program Ars in gledališče ŠKUC Sofinacerja: Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije in MOL Premiera: 23. decembra 2014

21:00
21:00
Trajanje 120 min

Božični oratorij škotskega skladatelja Jamesa MacMillana, ustvarjen leta 2019, najde tako skrivnostnost kot sijaj v najbolj znani sveti zgodbi: Jezusovem rojstvu. Z objemanjem škotske galske uspavanke, angleške poezije, latinskih besedil in svetopisemskih odlomkov, ki pripovedujejo o rojstvu, MacMillan spretno združuje te niti v svojem značilnem ekspresivnem in neposrednem jeziku, ki kaže tako njegove škotske korenine kot globoko utrjeno katoliško vero, ter ustvarja globoko ganljivo in mogočno delo.

23:00

Avstrijski pisatelj Michael Scharang se v avtobiografski zgodbi Popolnoma pravilno božično drevo odpravi v Celje, iz katerega je leta 1908 pobegnila njegova babica. Že obnemogla in ostarela mu je zaupala, kaj se ji je pripetilo na sveti večer leta 1908, ko ji tudi skrbno pripravljeno in okrašeno božično drevesce ni pomagalo omehčati trdega srca svojega gospodarja. Scharangova zgodba je bila prvič objavljena leta 2011 v Suhrkampovi zbirki 24. december: Nove božične zgodbe. Prevajalka: Lučka Jenčič, interpret: Milan Štefe, režiserka: Špela Kravogel, glasbena opremljevalka: Nina Kodrič, mojster zvoka: Sonja Strenar. Leto nastanka: 2014. Redaktorici: Tesa Drev Juh in Maja Žvokelj.

23:15
23:15
Trajanje 44 min

Oddajo smo namenili džezovski glasbi z božično tematiko. Na vrsti bodo skladbe v izvedbi pevcev Nicky Shrire, Samare Joy in Gregoryja Porterja, pianistke Hanie Rani, tenorsaksofonista Jacoba Dinesena, pianista Stanleyja Cowella, vibrafonista Warrena Wolfa in trobentača Ibrahima Maaloufa.

23:59
23:59
Trajanje 1 min
RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine