Programi

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu
Domov
Raziskujte
Programi
Dokumentarci
Filmi in serije
Oddaje
Podkasti
Filmoteka
Zgodovina
Shranjeno
Naročnine
Več
Domov Raziskujte Programi Dokumentarci Filmi in serije Oddaje Podkasti
Plačljivo
Filmoteka
Moj 365
Zgodovina
Naročnine
Shranjeno
10:35
10:35
Trajanje 55 min

Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.

11:30
11:30
Trajanje 165 min
P
P

Tudi petkova jutra so najboljša v družbi oddaje Dobro jutro! Ob petkih vam podajamo ideje za izlete po Sloveniji, preverjamo setveni koledar ter vam skupaj z našimi kuharskimi mojstri ponujamo ideje za kosila. Delimo tudi gospodinjske nasvete, v posebni rubriki pa sprejemamo pozdrave in čestitke gledalcev za svoje bližnje. Ne zamudite oddaje Dobro jutro!

14:15
15:40
P

Izguba sluha prizadene več kot milijardo in pol ljudi po vsem svetu, od tega je 34 milijonov otrok. Za več kot pol primerov gluhosti so krivi geni. Britanska deklica Opal se je rodila popolnoma gluha. Tik pred prvim rojstnim dnevom je v desno uho prejela gensko terapijo, najnovejši način zdravljenje gluhosti,. Druga polovica gluhosti je posledica okužb, poškodb ali starostnih sprememb. Naglušnost premagujemo s slušnimi pripomočki, če ti ne zadoščajo, pa s slušnimi vsadki. Kakšne vrste slušnih vsadkov poznamo? Sluh je eden od naših osnovnih čutov. Kako nam ga lahko znanost povrne?

16:10
16:10
Trajanje 105 min
P
P

Skupina Joker Out je z zmago na Špil ligi nase opozorila že leta 2017. Za skladbama Kot srce, ki kri poganja in Omamljeno telo je nato prišla še vseslovenska radijska uspešnica Gola. Delo z glasbenim producentom Žaretom Pakom je nato prineslo še eno uspešnico. Pesem Vem, da greš je bila izbrana za popevko tedna na Valu 202 in potrdila uveljavljenost zasedbe v slovenskem glasbenem prostoru, s svojo izjemno vizualno nadgradnjo pa dosegla širšo medijsko pozornost. Uspeh vseh teh skladb je pripeljal do snemanja albuma Umazane misli, ki bi moral iziti leta 2020, a se je izid zaradi epidemije nenehno odmikal. Kljub temu se je koncertna dejavnost skupine širila, naraščalo je tudi število poslušalcev. Na odrih nastopajo ob največjih izvajalcih iz Slovenije in širše regije, kot so Big Foot Mama, Siddharta, Hamo & Tribute 2 Love, S.A.R.S in drugi. O priljubljenosti njihovega svežega in udarnega »shagadelic rock'n'rolla«, kakor svoj slog imenujejo sami, govori tudi po epidemijskem letu končno izvedeni in dvakrat razprodani koncert v ljubljanski Cvetličarni. Pred tritisočglavim občinstvom so se zasedbi pridružili tudi glasbeni gostje. Na koncertu, ki ga je posnela ekipa TV Slovenija pod režijsko taktirko Urške Žnidaršič, so nastopili še Tokac (Dan D), Nipke in Tomi M. (Siddharta). Zasedba: Bojan Cvjetićanin – vokal, Kris Guštin – kitara, Jan Peteh – kitara, Jure Maček – bobni, Martin Jurkovič – bas.

17:55
17:55
Trajanje 55 min

V dokumentarnem portretu bomo predstavili izjemno zgodbo slovenskega izseljenca v Braziliji, Štefana Bogdana Šaleja. Šalej je novinar, diplomat in podjetnik. Njegovo mladost je po koncu druge svetovne vojne v Celju zaznamovala usoda staršev. Oče je emigriral iz države, zato je mati morala v zapor. Kljub temu se je lahko šolal v Šentjurju in Celju, kjer si je v gimnaziji z različnimi dejavnostmi – tudi pisanjem za medije – tlakoval prihodnost. S šestnajstimi leti je skupaj z mamo in sestro odpotoval k očetu v Brazilijo. Tam se je začela njegova pot uspeha. Moral se je naučiti portugalščine, da je lahko pozneje študiral ekonomijo in politične vede ter celo doktoriral. Med študijem je bil stalni dopisnik časopisa Delo in je poročal o vseh pomembnih dogodkih v Braziliji in širše. V zvezni državi Minas Gerais je nato skupaj s še dvema partnerjema ustanovil podjetje Technowatt, ki je med drugim izdelovalo dele za cestno električno razsvetljavo. Podjetje je delovalo v številnih južnoameriških mestih ter drugje po svetu in je kot prvo poskrbelo za osvetlitev kipa Jezusa Kristusa v Riu de Janeiru. Šalej se je ukvarjal tudi z diplomacijo. Dolga leta je bil častni konzul Slovenije v Braziliji in je poskrbel za 8 različnih sporazumov med Slovenijo in Brazilijo. Leta 2008, ko je Slovenija predsedovala EU-ju, je sodeloval na številnih dogodkih. Najpomembnejši pa je njegov prispevek k razvoju programa za industrijo elektronike v mestu Santa Rita do Sapucai. Tam sta skupaj s slovenskim podjetnikom dr. Petrom Kraljičem izvedla projekt RASTI MINAS in namesto kavnih plantaž je nastala »dolina elektronike«. Omeniti velja še, da je Bogdan Šalej ustanovil trgovsko akademijo Escola do Sabrae v mestu Belo Horizonte, in sicer po vzoru take šole v Celovcu. Brazilska akademija je oktobra 2024 praznovala tridesetletnico uspešnega delovanja. Bogdan Štefan Šalej je kot prvi Slovenec postal častni državljan brazilske zvezne države Minas Gerais. Več pa boste izvedeli v dokumentarnem portretu z naslovom Uganka Šalej.

18:50
18:50
Trajanje 70 min

Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.

20:00

Slovenija bo s 1. januarjem 2025 postala polnopravna članica Evropske vesoljske agencije. S tem bodo omogočene nove priložnosti za razvoj dinamičnega slovenskega vesoljskega sektorja. Pridružite se nam ob ogledu neposrednega prenosa osrednje slovesnosti v režiji Nejca Gazvode z naslovom »Slovenija, majhna na Zemlji, velika v vesolju,« ki bo v petek, 10. januarja, ob 20.00 na drugem programu Televizije Slovenija. Slavnostna govornika bosta predsednik vlade dr. Robert Golob in generalni direktor Evropske vesoljske agencije Josef Aschbacher. Slovenski inženir in prvi vesoljski arhitekt Herman Potočnik Noordung je pred skoraj 100 leti napisal vizionarsko knjigo Problem vožnje po vesolju – Raketni motor. Na knjigo so se pri svojem delu oprli številni raziskovalci vesolja in razvijalci vesoljskih tehnologij. Zgodovinski trenutek še danes navdihuje Slovensko vesoljsko pisarno Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport za sodelovanje z Evropsko vesoljsko agencijo.

21:05

Polnokrvna, napeta in preobratov polna noir kriminalka z zvezdnikom Pierfrancescom Favinom v glavni vlogi. Režijsko taktirko je vešče vihtel italijanski režiser Andrea Di Stefano, znan po odlični biografiji Pedra Escobarja iz leta 2014. Franco Amore pripravlja svoj poslovilni govor. V njegovem stanovanju so zbrani sodelavci in prijatelji, da bi proslavili njegovo upokojitev. 35 let je služil v enotah milanske policije in v tem času ni nikoli sprožil smrtonosnega strela iz službene pištole, kar je uspeh brez primere. Svojega dosjeja tudi ni umazal s sumljivimi posli in koruptivnimi dejanji … Pa vendar je pred njim noč, v kateri bo na preizkušnji vse, v kar je verjel vsa ta leta; v pošteno policijo, v ženo Viviano, v prijatelja Dina, konec koncev tudi v svoje vrednote. Noč, ki si jo bo zapomnil za vedno … če jo bo seveda preživel. Originalni naslov: L'ULTIMA NOTTE DI AMORE Leto produkcije: 2023 Država: Italija Žanr: kriminalna drama Režija: Andrea Di Stefano Scenarij: Andrea Di Stefano Igrajo: Pierfrancesco Favino, Linda Caridi, Antonio Gerardi, Francesco Di Leva

23:15
P

Na začetku mandata nas je hotela vse objeti, na vlogo žensk v politiki je opozorila z rdečimi čevlji, na prsih odkrito nosi križ. Izdaja prijateljstva jo je usmerila k politiki, v kateri je že nabrala nekaj grenkih izkušenj. Po poklicu je sodnica, je tudi pisateljica, ljubiteljica narave in živali.

00:15
P

Posnetek koncerta avtorskega projekta Roberta Jukiča iz SNG Drama Ljubljana. Jukič se predstavlja kot basist, prireditelj, avtor glasbe in besedil ter producent. Z desetčlansko glasbeno zasedbo in 7 vokalnimi solistkami je Jukič predstavil svoj avtorski projekt Ženske, v katerem se v lastnem izvirnem slogu loteva ljubezni, odnosov, izgube, upanja in drugih življenjskih tem. Na koncertu so nastopile priznane slovenske pevke Ana Bezjak, Tjaša Fabjančič, Gordana Hleb, Nina Strnad, Katja Šulc, Nina Vodopivec in Mia Žnidarič. Poleg Roberta Jukiča so nastopili še intrumentalisti Andraž Mazi, Steve Klink, Saša Lušić, Tonč Feinig, Sergej Ranđelović Runjoe, Jelena Ždrale, Klemen Bračko, Matjaž Sekne in Gregor Marinko.

01:20
01:20
Trajanje 280 min
RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine