Programi

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu
Domov
Raziskujte
Programi
Dokumentarci
Filmi in serije
Oddaje
Podkasti
Filmoteka
Zgodovina
Shranjeno
Naročnine
Več
Domov Raziskujte Programi Dokumentarci Filmi in serije Oddaje Podkasti
Plačljivo
Filmoteka
Moj 365
Zgodovina
Naročnine
Shranjeno
00:00
00:00
Trajanje 7 min
00:07
P

V prvi uri nočnega programa bomo turistični. Preverili bomo kako potujejo mladi, začenjamo pa tudi novo potopisno serijo – tokrat iz Irske.

01:00
01:00
Trajanje 10 min
01:10
01:10
Trajanje 50 min
P
P

Prisluhnite tedenski lestvici Top 17. Novo skladbo predstavlja pevka Bilbi, slišali pa boste tudi prvo mesto UK TOP 40

02:00
02:00
Trajanje 10 min
02:10
02:10
Trajanje 50 min
P
P
03:00
03:00
Trajanje 60 min
04:00
04:00
Trajanje 60 min
05:00
05:00
Trajanje 5 min
05:05
05:05
Trajanje 15 min
05:20
05:20
Trajanje 5 min
05:25
05:25
Trajanje 25 min

Prisrčnica je rubrika, ki vsak dan odpira prostor bodisi ljubiteljski glasbeni kulturi bodisi narodno zabavni glasbi. Vsak dan prinaša novo zgodbo iz sveta zborovske glasbe, historične glasbe in plesa, ljudske glasbe, glasbe godb in pihalnih orkestrov, citrarskih zasedb, tamburaških in mandolinskih skupin, plesnih orkestrov ali pa iz sveta narodno zabavne glasbe.

05:50

Pričakovanje poslednjega dne našega sveta se je v vseh kriznih trenutkih človeške zgodovine vedno na novo pojavljalo. Spomnimo se, da je tudi oče slovenske knjige, Primož Trubar bil prepričan, da bo kmalu konec sveta, zato mora svoje ljube Slovence pripraviti, da bodo znali govoriti z nebeškim sodnikom. Najlažje se bodo z njim pogovarjali, če bodo poznali njegovo Besedo, zato mu jo je potrebno narediti domačo. Danes pa vemo, da so poslednji časi res oddaljeni in zanje nihče ne ve razen nebeškega očeta. Toda na drugi strani ti trenutki nastopajo že danes, kajti v vsakem obdobju imamo pretrese tako v naravi kot tudi v družbi in seveda prav tako v osebnem življenju. Zato je čisto naravno, da nas zanima, kaj nam prinaša bližnja prihodnost in je razumljivo, zakaj je od nekdaj cvetel poklic vedeževalk, zakaj radi beremo napovedi dogodkov v družbi in v svetu, zakaj nas zanima, kaj vse nas bo doletelo v osebnem življenju. In tukaj je velika razlika med preroki prihodnosti, ki jih najdemo tudi med znanstvenimi teoretiki, družboslovci in pa seveda med politiki na eni strani in v svetopisemskimi sporočili ter napovedni na drugi. Izven biblična sporočila želijo imeti prihodnost v oblasti, se na dogodke pripraviti in jih obvladati. Sveto pismo pa o teh dogodkih sicer prav tako spregovori, a so vedno zaviti tudi v simbolnost, v skrivnost. Zato zanje ne vemo, kdaj se bodo odvili, tudi ne, kdo vse bo njihov dejavnik. A hkrati Božja beseda spregovori o zaupanju v Boga, ki nam pomaga, da se s prihodnostjo soočimo. Biblično razodetje nas opogumlja in nam pravi, naj se ničesar ne bojimo. Res je, da bo marsikaj hudega, pa vendar ostajamo v Božji roki. V tem je velika razlika med razodetjem prihodnosti ali apokalipso Svetega pisma in izven svetopisemskimi besedil. Na eni srani ustrahovanje in utvara, da je vse mogoče imeti v pesti, in na drugi strani tolažba za preizkušnje, ki prihajajo. To ne pomeni, da za naše okolje, svet, družbo in samega sebe nismo odgovorni. Daleč od tega. Utopična zasanjanost, ki danes rada nastopa z novodobsko duhovnostjo, je še bolj nevarna za našo prihodnost. Včasih se nam zazdi, da smo podobni orkestru na ladji Titanik, ki kljub dejanskemu potapljanju ladje še vedno veselo igra prav tja do zadnjega trenutka. Potrebno se je strezniti, zaupati v Boga in z njegovo pomočjo in našo razumnostjo rešiti, kar se rešiti da. To je sporočilo Božje besede ob koncu cerkvenega leta.

06:00
06:00
Trajanje 8 min
06:08
06:08
Trajanje 7 min
06:15
06:15
Trajanje 30 min
06:45

Dobro uro in pol vožnje iz Ljubljane se blizu avstrijske meje v občini Kungota nahaja Izletniška kmetija Leber. Posestvo obdano z vinogradi ter na vrhu sosednjega grička moderno obnovljena hiša iz leta 1624 - najnovejša ponudba družine Leber, ki se sicer s turizmom na podeželju ukvarja že več kot tri desetletja.

07:00
07:00
Trajanje 30 min

Osrednja jutranja informativna oddaja, Jutranja kronika, prinaša analizo najbolj aktualnega nočnega dogajanja, predvsem pa napoveduje teme, ki bodo zaznamovale dan. Strnjena, verodostojna in zmeraj aktualna. Ob nedeljah ob 7.00 na Radiu Slovenija.

07:30

V današnji rubriki 7.stran odhajamo v gozd. Vendar danes ne samo zato, da bomo zbistrili svoje misli, ampak bomo tokrat prisluhnili drevesom. Ste kdaj pomislili, da se tudi drevesa sporazumevajo, si pošiljajo sporočila, imajo občutke, čustva in spomin? Gozdar Peter Wohlleben je že kot otrok želel postati okoljevarstvenik. Kasneje je svoje sanje uresničil, lotil se je tudi pisanja in s knjigo Skrivno življenje dreves nam pokaže gozd s povsem drugačne plati. Skozi gozdne in knjižne poti nas bo v pogovoru z Lucijo Fatur popeljala Anja Blažun, bibliotekarka na Inštitutu Jožef Stefan.

08:00
08:00
Trajanje 5 min
08:05

Cikel živalskih radijskih iger za otroke. V svojevrstno slušno menažerijo je režiser Klemen Markovčič v novembrskih terminih radijske igre za otroke združil štiri igre, iz sicer širokega tematskega spektra živalskih iger, ki jih hrani arhiv Radia Slovenija. Basni so v svoji osnovi moralke, ki spodbujajo medgeneracijski dialog in temeljne premisleke, tudi tokrat, je pa prav odrešujoče, kakšne modre rešitve nam lahko pokažejo živali, če jih že ljudje ne znajo poiskati sami. Matjaž Kmecl je zapisal svojevrstno kroniko o nenavadnih in močno razburljivih dogodkih na dvoru mačjega kralja Mrnjava XIV.. Režiserka: Rosanda Sajko Tonski mojster: Mladen Fortič Avtor izvirne glasbe: Bojan Adamič Napovedovalec – Janez Čuk Mrnjav XIV. – Jurij Souček Mucacaca – Alja Tkačev Doremuc – Tone Slodnjak Mijavdi – Lojze Potokar Micmac – Franjo Kumer Von Mijavn – Branko Miklavc Trobentač – Ali Raner Bobnar – Brane Ivanc Stražar – Dušan Škedl Odposlanca – Marjan Benedičič in Franček Drofenik Topničar – Stane Česnik Produkcija uredništva igranega programa Posneto v studiih Radiotelevizije Ljubljana decembra 1961

09:00
09:00
Trajanje 5 min
09:05

V jesensko jutro za vas pihajo in sopihajo: nekdanja Mala mestna godba; nekdanji Pihalni orkester Francija Puharja; VIVA Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Zagorje s solistom na trobenti Boštjanom Brinovcem; italijanska trobilna zasedba Gomalan Brass Quintet in nekdanja Pihalna godba RTV Ljubljana.V Medenini segamo v bogato "medeninasto" zakladnico Slovenije in tujine. Domačo in tujo glasbo godb in pihalnih orkestrov vsako nedeljo ob 9.05 predstavlja glasbeni urednik Tomaž Guček.

09:30
09:30
Trajanje 30 min
10:00
10:00
Trajanje 5 min
10:05
10:05
Trajanje 55 min

Se spominjate dobrih starih časov? Želite slišati svojo najljubšo pesem iz mladosti? Poklepetajte z nami in bo vstop v nedeljski dan topel in prijeten.

11:00
11:00
Trajanje 10 min
11:10
11:10
Trajanje 50 min

Tradicionalna nedeljska radijska oddaja, v kateri naši poslušalci pozdravljajo svoje bližnje in jim čestitajo. Ureja jo Lucija Grm.

12:00
12:00
Trajanje 5 min
12:05
12:05
Trajanje 10 min

Petminutni spominski koledar je posvečen ljudem, ki so se rodili tistega dne, in dogodkom, povezanim s tem datumom.

12:15
12:15
Trajanje 45 min

Tradicionalna nedeljska radijska oddaja, v kateri naši poslušalci pozdravljajo svoje bližnje in jim čestitajo. Ureja jo Lucija Grm.

13:00
13:00
Trajanje 10 min
13:10
13:10
Trajanje 20 min
13:30

Kmetijsko-gozdarski zavod Maribor letos praznuje 130-letnico delovanja. Na prireditvi v počastitev te pomembne obletnice in seveda ustanove, katere poslanstvo je strokovno izobraževanje in svetovanje kmetom, so se zazrli v zgodovino in spregovorili o izzivih kmetijstva. RRA Zeleni kras, ki deluje na območju šestih Primorsko – Notranjskih občin je pripravil tradicionalni festival kolin. Letos bo so ga razdelili v tri sklope, in raztegnili vse tja do konca januarja prihodnje leto. Med drugim pripravljajo številne zanimive delavnice in bogato kulinarično ponudbo. Na koncu pa še o žbrinci. Vas zanima, kaj je to? Prisluhnite oddaji.

14:00
14:00
Trajanje 30 min
14:30
14:30
Trajanje 60 min

V Sloveniji se vse več ljudi odloča za lastništvo živali, a hkrati vedno več živali pristaja v zavetiščih. Zavetišča so z Zakonom o zaščiti živali lokalna zadeva javnega pomena, ki se izvršuje kot javna služba. Ta zakon določa, da mora imeti lokalna skupnost na vsakih 800 registriranih psov v občini zagotovljeno eno mesto v zavetišču. Zavetišča v Sloveniji so polna živali, predvsem mačk in psov, ki tam pristanejo zaradi različnih razlogov, a največ je še vedno zapuščenih živali. V tokratni Nedeljski reportaži smo se podali v Zavetišče Ljubljana.

15:30
15:30
Trajanje 35 min

Vas zanima aktualno dogajanje? V Dogodkih in odmevih, osrednji popoldanski informativni oddaji, vam ponujamo poročila, analize in komentarje ključnih aktualnih dogodkov tekočega dne – tako s področja politike kot gospodarstva, zdravstva, šolstva, kulture in športa. Vsak dan ob 15.30 na Radiu Slovenija.

16:05
16:05
Trajanje 27 min
16:32
16:32
Trajanje 28 min
17:00
17:00
Trajanje 20 min
17:20

Polh se nahaja na slovenskem ozemlju že tisočletja, še posebej gosto je naseljen na območju Dinarskega gorstva. Skozi zgodovino smo Slovenci razvili ambivalenten odnos do igrivih glodavcev, po eni strani jih razumemo kot nadloge ali tudi škodljivce, po drugi strani jih imamo za izredno ljubke živali. Prav poseben odnos so imeli do njih prebivalci Notranjske in Dolenjske, saj so polhi pogosto ljudem omogočili preživetje v času lakot ali na območjih z manj rodovitno zemljo. Zaradi tega se je v teh krajih razvila tradicija lova na polhe za njihovo meso, kožice in mast, imenovana polhanje. Ta etnološka posebnost se je skozi čas razvila v preživitveno in trgovsko panogo, včasih pa je bila tudi izraz slovenstva. Skrivnostnega polha in polhanje so nam pomagali bolje razumeti biolog in raziskovalec v Prirodoslovnem muzeju Slovenije dr. Boris Kryštufek, polhar in izdelovalec polšjih pasti iz Travnika pri Loškem Potoku Janko Lavrič, predsednik Koroškega polharskega društva Dušan Leskovec in etnologinja ter svetnica v Notranjskem muzeju Magda Peršič.

18:10
18:10
Trajanje 20 min

Po vseh slovenskih regijah in krajih iščemo in predstavljamo lokalne junake, ki zavzeto, nadpovprečno in predano opravljajo svoje delo ali prostočasno dejavnost.

18:30
18:30
Trajanje 24 min

Osrednja večerna informativna oddaja Radia Slovenija, Radijski dnevnik, prinaša pregled in analizo aktualnega dogajanja iztekajočega se dne doma in po svetu. Vsak dan ob 18.30 na Radiu Slovenija.

18:54
18:54
Trajanje 51 min
19:45
19:45
Trajanje 15 min

Lahko noč in eno majhno pamet na pomoč! Pripovedujejo: Polona Juh, Brane Grubar, Uroš Smolej in Aleksander Cavazza. Napisal: Primož Suhodolčan. Režiserka in avtorica priredbe: Irena Glonar. Posneto v studiih Radia Slovenija 2015.

20:00
20:00
Trajanje 120 min

Oddaja predstavlja in napoveduje dogodke s kulturno-umetniške scene v Sloveniji in čez mejo. Ob avtorju oddaje jih komentirajo in pojasnjujejo ustvarjalci, poznavalci posameznih področij umetnosti. V petih letih predvajanja oddaje se je v studiu zvrstilo okrog 200 gostov, ki so s svojimi projekti (na glasbenem, plesnem, filmskem, festivalskem ali likovnem področju) zaznamovali kulturno-umetniško dogajanje v tekočem letu. Izbor glasbe, ki povezuje pogovore, je tradicionalno v rokah voditelja. Odpira glasbene svetove domačih umetnikov v družbi tistih, ki prihajajo iz sveta popularne glasbe zunaj naših meja: pop, rock, funk, soul, r & b, fusion, jazz, blues, reggae, afriška urbana glasba, NY salsa, Kuba, Portoriko ... Vodilo so zgodbe, dobre ideje in stopnja kreativnosti nastopajočih, strnjeni v 120 minutni »groove-road trip« format živega komuniciranja s poslušalci »v nedeljo zvečer«.

22:00
22:00
Trajanje 60 min

Zadnja informativna oddaja Zrcalo dneva prinaša strnjen pregled najbolj aktualnega dnevnega dogajanja. Zaokrožimo ga vsak dan ob 22.00 na Radiu Slovenija.

23:00
23:00
Trajanje 5 min
23:05
23:05
Trajanje 55 min

Tess Gallagher, ameriška pesnica esejistka, pisateljica in dramatičarka, se v knjigi Dear Ghosts (Dragi duhovi), ki je izšla leta 2002, v skladu z naslovom sporazumeva z duhovi preteklosti – tudi s svojim pokojnim možem, znamenitim Raymondom Carverjem. Pesnica se prek poezije prav tako sooča s svojo minljivostjo. Verz Tess Gallagher je intenziven in neredko dvoumen, v njem pa naletimo tudi na sledi dramatičnosti njene siceršnje pisave. Izbor pesmi je prevedla Tesa Drev Juh. Interpretira dramska igralka Maja Sever, glasbena oprema Darja Hlavka Godina, zvok in montaža Sonja Strenar, režija Alen Jelen, redakcija Matej Juh. Produkcija 2012.

RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine