Programi

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu
Domov
Raziskujte
Programi
Dokumentarci
Filmi in serije
Oddaje
Podkasti
Filmoteka
Zgodovina
Shranjeno
Naročnine
Več
Domov Raziskujte Programi Dokumentarci Filmi in serije Oddaje Podkasti
Plačljivo
Filmoteka
Moj 365
Zgodovina
Naročnine
Shranjeno
07:40
P

O svojih spominih bodo pripovedovali trije bratje Suhadolc: najmlajši Janez, legendarni profesor prostoročnega risanja na Fakulteti za arhitekturo, ki je zasnoval in izdelal tudi več sto stolov; Matija, prav tako arhitekt, ki je med drugim avtor načrtov za ureditev številnih samostanskih knjižnic na Slovenskem; in najstarejši, prof. dr. Anton, upokojeni profesor matematike na ljubljanski univerzi ter tudi navdušen botanik, preučevalec in zbiralec različnih vrst lesa. Med drugim se bodo spomnili svojih treh že pokojnih sestra, psihologinje Mete, poročene Krečič; arhitektke in spomeniške konservatorke Nataše, poročene Štupar Šumi, ter zdravnice Andreje, poročene Pipp. Spregovorili bodo tudi o svojih starših. Oče teh šestih otrok, gradbeni inženir in projektant Anton Suhadolc, je bil dve desetletji pred drugo svetovno vojno statik in vodja gradbišč pri največjih projektih arhitekta Jožeta Plečnika (gradnja cerkve v Šiški, stadiona ...) ter Plečnikov tesen prijatelj, obenem pa je samostojno ustvaril tudi več zgradb v Ljubljani. Mama, učiteljica Natalija, izhaja iz v naše kraje davno priseljene italijanske rodbine Sartori, oče pa po mamini strani iz prav tako italijanske družine Peruzzi, v kateri sta bila najbolj znana praded Martin Peruzzi, ki je leta 1875 prvi opozoril strokovnjake Deželnega muzeja Rudolfinum (danes Narodnega muzeja) na zanimive najdbe ostankov kolišč na Barju, ter njegov sin, kipar Svitoslav Peruzzi. Brata Anton in Matija Suhadolc sta bila rojena v desetletju pred drugo svetovno vojno, najmlajši Janez pa med njo. Vsak od bratov je imel zanimivo in ustvarjalno življenjsko pot. Njihove pripovedi v Spominih spremlja na stotine fotografij iz javnih in zasebnih virov. Številne med njimi so bile le redko objavljene. Nekatere fotografije v oddaji pa so bile objavljene prvič. Videti bo mogoče tudi posnetke iz arhivskih dokumentarnih filmov. Spet se napoveduje privlačna freska nekdanjih časov.

10:00
10:00
Trajanje 25 min
10:25
11:10
12:25
13:25
14:40
15:30
15:30
Trajanje 10 min
15:40
16:45
16:45
Trajanje 20 min
17:05
P

Romantična zgodba o dozorevanju treh študentk na Irskem v 50. letih Tri dekleta, Benny, Eve in Nan, so odraščala v konservativnem katoliškem okolju na irskem podeželju. Ko se na koncu 50. let vpišejo na University College v Dublinu, začnejo okušati študentsko življenje in prvo ljubezen. Benny se zaljubi v Jacka, čednega igralca ragbija. Njeni starši jo hočejo poročiti z moškim, ki ga ne mara, a Benny zagovarja svojo ljubezen. Nan zanosi s starejšim moškim, a jo ta pusti na cedilu. Razočarana se spetlja z Jackom, kar zlomi Bennyjino srce. Jack poskuša ponovno pridobiti njeno zaupanje. Izvirni naslov: CIRCLE OF FRIENDS / Koprodukcijski film, 1995 / Režija: Pat O'Connor / Scenarij: Andrew Davies, Maeve Binchy (roman) / Igrajo: Minnie Driver, Chris O'Donnell, Geraldine O'Rawe, Saffron Burrows, Alan Cumming, Colin Firth, Ciarán Hinds

18:50
P

Dokumentarna pripoved treh Slovenk, ki so odločno zakorakale v zgodovino svetovnega himalajizma. Slovenski himalajizem je pričel pisati svojo bogato zgodbo v šestdesetih letih prejšnjega stoletja. Moški so bili prvi, ki so vstopili na ta vlak, kot je eksplozijo himalajizma opisal Aleš Kunaver. Slovenke so v Himalajo vstopile kasneje, a s prav nič manjšim žarom in željo po osvajanju najvišjih vrhov in premagovanju težavnih smeri. Danes slovenske alpinistke povsem enakovredno vsem ostalim svetovnim alpinistkam beležijo uspehe v tej deželi – bivališču snega, kar pomeni Himalaja v sanskrtu. Dokumentarni feljton Himalajski vrhovi treh Slovenk je po scenariju Nuše Ekar režiral Božo Grlj.

19:20
19:20
Trajanje 40 min

Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.

20:00
P

O sloviti francoski modni oblikovalki Coco Chanel obstaja na desetine knjig, toda vseh podrobnosti svojega življenja ni nikoli izdala niti najtesnejšim prijateljem. Morda zato, ker so se ji v pariških modnih krogih posmehovali zaradi njenega skromnega družinskega ozadja: rodila se je revni perici in postopaču ter po materini smrti preživela mladost v sirotišnici, kjer se je izučila za šiviljo. Pot do bogastva in svetovnega modnega vrha jo je vodila skozi številna burna razmerja z moškimi, med drugim z westminstrskim vojvodo in ruskim skladateljem Igorjem Stravinskim. V 20. letih prejšnjega stoletja so po njeni zaslugi prišle v modo udobne ženske obleke, pod katerimi ni bilo treba nositi steznika. Bila je med prvimi ženskami, ki so nosile hlače; iz tvida, ki je bil prej namenjen le moškim suknjičem, je začela izdelovati kostime in z njimi v 50. letih dosegla svetovno slavo. V dokumentarnem filmu o zapleteni in pogosto muhasti osebnosti Coco Chanel pripovedujejo modni strokovnjaki, življenjepisci in nekdanje manekenke, ki so delale z njo v njenem slovitem pariškem salonu. COCO CHANEL: UNBUTTONED / Velika Britanija / 2023 / Režija: Hannah Berryman

21:30
P

Ob omembi Jesenic vsi pomislimo na hokejsko moštvo, na težko industrijo in na delavsko prebivalstvo. A mesto je danes predvsem upravno, gospodarsko in kulturno središče Zgornjesavske doline z dragoceno dediščino fužinarstva, zanimivimi šegami in navadami ter bogatim kulturnim življenjem. Televizijska ekipa je obiskala nekdanji železarski kompleks Stara Sava z značilnimi stavbami, ki je danes kulturni spomenik državnega pomena in muzej. V rekonstruiranem delavskem stanovanju je voditelja serije nagovorila nekdanja stanovalka Micka, o zgodovini Jesenic je spregovoril direktor Gornjesavskega muzeja Aljaž Pogačnik, bogato kulturno življenje pa je predstavila slavistka in kulturna delavka Štefanija Muhar. Scenarist in voditelj Andrej Doblehar, režiserka Magda Lapajne.

22:00
P

Koncert glasbene skupine Fed Horses ob izidu albuma M.L.A.D. je potekal 20. aprila 2024. Publiko razprodane dvorane Kina Šiška so nagovorili z verzi "prosim, da ne raniš drugih, kot si bil ranjen sam", "meje domovine niso meje srca" ter "politika nikoli ne bo vredna tvojega imena" so ustvarjalci opozorili tudi na pomen duševnega zdravja. »Včasih je dovolj samo vedeti, da nekdo obstaja, pa mirneje zreš v prihodnost glasbe. Brez zadržkov, Fed Horses. Urša Mihevc in Jure Mihevc. Prvi vokal sodobne pop rock produkcije in avtorski tandem, ki bolečine in srečo deli brez sprenevedanj. Najbolje v živo z bendom. Album M.L.A.D. je zgodba o iskanju, zgodba slehernika. Člani Fed Horses zgodbe pripovedujejo za tiste, ki tega ne znamo. Ne slepo verjeti zapisanemu. Prepričajte se sami.« (Andrej Karoli, Val 202).

23:50
23:50
Trajanje 370 min
RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine