Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Izbor prijetne glasbe za sobotno popoldne, najpogosteje iz bogate EBU-jevske ponudbe.
3 epizod
Izbor prijetne glasbe za sobotno popoldne, najpogosteje iz bogate EBU-jevske ponudbe.
Predvajali bomo še skoraj vroča posnetka s koncerta, ki je bil pred dobrim mesecem, torej 21. maja, v Mozartovi dvorani v Schwetzingenu, mestecu na skrajnem severozahodnem robu zvezne dežele Baden-Württemberg. Na koncertu, ki je bil del tamkajšnjega festivala Schwetzingenske slavnostne igre, so nastopili norveška violinistka Eldbjørg Hemsing, nemška violončelistka Raphaela Gromes in ruski pianist Aleksej Volodin. Spored z naslovom Čudežni otroci je sestavljala glasba Clare Schumann, Lere Auerbach in Felixa Mendelssohna, zaradi omejene dolžine oddaje pa smo za predvajanje izbrali Klavirski trio v g-molu, op. 17 Clare Schumann in Mendelssohnov Klavirski trio št. 1 v d-molu, op. 49.
58 min 28. 6. 2025
Aleksander Gadžijev je v zadnjih letih eno najbolj vročih imen slovenske klasične glasbe, zelo zanimiv pa je tudi za najuglednejše tuje odre. To mu je seveda omogočil izjemen uspeh na 18. Chopinovem klavirskem tekmovanju v Varšavi, na katerem je oktobra 2021 osvojil imenitno 2. mesto in za nameček prejel še posebno nagrado Krystiana Zimermana za najboljšo izvedbo Chopinove sonate. To brez dvoma lahko označimo za največji dosežek v zgodovini slovenske klavirske poustvarjalnosti. Gadžijev je med drugim 3. marca letos nastopil v sloviti londonski dvorani Wigmore in tam izvedel prefinjen in raznovrsten spored, ki ga je sestavljala glasba Debussyja, Corigliana, Bartóka, Schumanna in Rahmaninova. V tokratni oddaji predvajamo izbor posnetkov, in sicer Preludijev iz Debussyjevega 2. zvezka Preludijev za klavir, zadnje klavirsko delo Roberta Schumanna z naslovom Jutranje pesmi, op. 133 in Klavirsko sonato št. 2 v b-molu, op. 36 Sergeja Rahmaninova v priredbi Vladimirja Horowitza. Posnetek recitala Aleksandra Gadžijeva je v evroradijsko izmenjavo posredoval BBC.
61 min 21. 6. 2025
Trobilni kvintet Dunaj Berlin zagotovo pomeni enega vrhov na področju trobilnih ansamblov oziroma kar v širšem merilu komornih sestavov. Združuje izjemne trobilce, ki delujejo v eni teh dveh evropskih glasbeno-kulturnih metropol. Kar trije glasbeniki zasedbe – trobentač Matthias Kernstock, pozavnist Walter Voglmayr in tubist Franz Winkler – so člani Dunajskih simfonikov, dopolnjujeta pa jih še Dunajski filharmonik Thomas Jöbstl (rog) ter profesor na Univerzi umetnosti v Berlinu in nekdanji član Berlinskih filharmonikov Gabor Tarkövi, ki je tudi neformalni umetniški vodja sestava. Člani kvinteta s tehnično virtuoznostjo, muzikalno prefinjenostjo in strastjo do komorne glasbe vselej ustvarijo neponovljivo zvočno izkušnjo in nekaj takega smo doživeli tudi na koncertu pred nekaj tedni, natančneje: 18. maja v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji, ko se je kvintet predstavil slovenskemu občinstvu v sklopu letošnje sezone cikla SiBrass. Repertoar zasedbe sega vse od izvirnih klasičnih mojstrovin prek njihovih aranžmajev do sodobne glasbe. Slogovno raznovrsten je bil tudi spored majskega koncerta, ki je ponudil glasbo Johanna Sebastiana Bacha, Arcangela Corellija, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Astorja Piazzolle, Johanna Straussa starejšega ter izvirno glasbo našega in polpreteklega časa.
59 min 14. 6. 2025