Pojdite na vsebino Pojdite v osnovni meni Iščite po vsebini

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu

Reportaža

TV Slovenija 2

37 epizod

Barkolana 54, reportaža

Druga oktobrska nedelja je rezervirana za pravi jadralski praznik v Trstu, na katerem se zbere okrog 2000 jadrnic, največ na svetu. Letošnja regata je bila že 54. Vsa leta igrajo pomembno vlogo tudi številni slovenski jadralci. Zberejo se tako profesionalci kot amaterji. Regata ima tako tekmovalni kot prijateljski naboj. Največkrat je potekala v burji, in tudi letos je ta veter krojil njen potek. Pogled na zaliv, poln belih jader, je res nekaj posebnega.

47 min 30. 10. 2022


Zlati pokal v jadranju, reportaža

Slovenska jadralska reprezentanca je uspešno izpeljala kvalifikacije v Grandsonu na Neuchâtelskem jezeru v Švici. V boju za finalni del svetovnega prvenstva, tekmovanja za zlati pokal, je v svoji skupini osvojila prvo mesto. Reportažo z dogodka si boste lahko ogledali v sredo, 15. 6., po kolesarstvu. Krpani, kot se imenujejo, so prikazali veliko znanja in dobro jadranje ter tudi povedali marsikaj zanimivega.

26 min 15. 6. 2022


Manu Chao pod Montažem

V Julijskih Alpah, kjer se na tromeji srečujejo slovanska, germanska in latinska kultura, že 25 let poteka glasbeni festival Brez meja oziroma No borders music festival. Kljub hipnim razmeram ni nič drugače tudi letos. Tako so se odločili v Furlaniji - Julijski krajini, da bodo z upoštevanjem vseh navodil pristojnih epidemioloških služb organizirali različne kulturne dogodke v sklopu festivala. Glasbo želijo ljudem predstaviti v naravi, na včasih težko dostopnih, a idiličnih prostorih. Tako je na planoti pod Montažem nastopil francoski glasbenik španskih korenin Manu Chao. Družbeno angažiran in politično kritičen umetnik, ki nastopa po vsem svetu, je po lanskem nastopu na koncertu presenečenja letos sam izrazil željo, da bi prišel.

13 min 11. 8. 2020


Gnezdišče čebelarja

Je čebelár in je čebélar, ki ga čebelár ne mara najbolj. Čebélar je ena barvitejših ptic pri nas ki ji, ko jo vidite, ne morete zameriti, da je ime dobila po tem, kar rada je. Čebele. A je tudi žuželke, ki so lahko za čebele nevarne, ose in sršene. Če ulovi želato žuželko, ji najprej odstrani strup, menda za trenutek celo zapre oči, da ji strup ne bi brizgnil vanje. Zaradi te navade ima v Zahodni Afriki rdeči čebelar krajevno ime, ki pomeni “bratranec ognja”. In če kdo misli, da so te mavrične ptice doma samo v Afriki, naj si naslednji izlet načrtuje na Bizeljsko. Natančneje, v opuščen peskokop Župjek, kjer je naša največja in najstarejša gnezdilna kolonija čebelarjev. Ta ptica namreč gnezdi v rovih, izkopanih v peščene stene, ki pa jih je pri nas vedno manj. Tudi zaradi tega je čebelar ogrožena vrsta in zato tudi zavarovana na je povedal Dušan Klenovšek, biolog, zaposlen v Kozjanskem parku.

11 min 30. 5. 2020


Cankarjev dom izza odra

Cankarjev dom je endemit med kulturnimi ustanovami pri nas. Gosti lahko verjetno najbolj heterogeno množico raznovrstnih dogodkov, prireditev in obiskovalcev. Ideja za graditev mogočne zgradbe je nastala leta 1975 ob 100. obletnici Cankarjevega rojstva, ko Ljubljana ni imela dvorane, ki bi omogočala vse, kar za kakovosten koncert potrebuje simfonični orkester. Arhitekturno podobo je tako hramu kulture vtisnil arhitekt Edo Ravnikar. Spomladi 1980 so v Linhartovi dvorani že potekale prve kulturne in kongresne prireditve. Cankarjev dom bi lahko primerjali z ledeno goro, saj je na površini le majhen del, veliko hodnikov in dvoran pa se skriva pod površjem.

10 min 23. 5. 2020


Vsak pijani voznik na cesti je preveč

Vožnja pod vplivom alkohola je morda tema, ki jo načenjamo znova in znova pa se vseeno zdi, da o tem nikoli ne slišimo preveč. Zelo zgovoren je že podatek, da je v nesreče s smrtnim izidom v več kot 50-ih odstotkih vpleten voznik pod občutnim vplivom alkohola. V decembru je povprečje pijanih voznikov na žalost še nekoliko višje, kakšno pa je stanje v resnici je v avtomobilu policijske patrulje med poostrenim nadzorom izvedel Matevž Polajnar.

12 min 28. 12. 2019


Malta med demokracijo in mafijo

Malta je v zadnjih tednih spet v središču pozornosti evropske javnosti. V tej najmanjši članici Evropske unije potekajo protesti proti sedanji vladi. Izbruhnili so, ko je postalo jasno, da sledi brutalnega umora malteške novinarke Daphne Caruana Galizia vodijo v sam politični vrh države. Premier Joseph Muscat je v začetku prihodnjega leta sicer napovedal odstop, a kritična javnost na čelu z družino oktobra 2017 ubite novinarke mu ne verjame. Kritična do malteške oblasti in demokracije je tudi Evropska unija, spornega premiera pa je pred dnevi v Rimu sprejel celo sam papež. Na Malti je bil pred dnevi Luka Hvalc.

9 min 13. 12. 2019


Najhujši sovražnik na cesti so panične reakcije

Letošnja jesen nam je prinesla hladno, predvsem pa mokro vreme. Verjetno ni veliko krajev, kjer taka jesen vsaj delno poskrbi za dobro voljo. Pri nas ga najdemo približno na polovici avtocestne poti od prestolnice proti Mariboru v Centru varne vožnje Vransko. Tam deževno vreme namreč poskrbi za naravno namakanje drsnih površin, na katerih vozniki spoznavajo osnovne reševalne tehnike v nevarnih situacijah, ki bi se jim lahko zgodile na cesti. Ena izmed ekip, ki se je sredi novembra podila po 15 hektarov velikem poligonu je bila tudi Valovska. Več pa Matevž Polajnar.

7 min 30. 11. 2019


Naloga kave je tolažba, ne bujenje

Kava, ki se je poleg čaja in vode na svetu popije največ, je postala nekakšna samoumevna pijača. Pravzaprav kave več ne pijemo, ampak rutinsko praznimo skodelice, pravijo tisti, ki so v kavi našli tudi drugačna sporočila in etična merila. Kava pa ima tudi svoj svetovni dan, ki smo ga prvič praznovali 1. oktobra leta 2015 in ga je organizirala Mednarodna organizacija za kavo. Praznovanju so se pridružili tudi slovenski ljubitelji kave, zato smo tudi na Valu 202 tokrat namesto ob kavi govorili o kavi. Z nami so bili doktorica Urška Blaznik, Renata Kočevar, Daria Illy, Tine Čokl in doktor Božidar Jezernik.

46 min 5. 10. 2019


Bili smo na Waves Vienna

Waves Vienna, ki je na Dunaju potekal med 26. in 28. septembrom, je po mnenju obiskovalcev zelo prijeten festival v lepem mestu, ki glasbenikom ponuja možnost, da se predstavijo tako strokovnjakom v glasbeni industriji kot tudi domačemu in tujemu občinstvu, neodvisnemu od glasbene zvrsti. Letos so na njem nastopili trije slovenski izvajalci: Neomi, Noair ter Zala in Gašper.

10 min 1. 10. 2019



Čakalna vrsta

Prispevki Reportaža

RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine