Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Radijska Tribuna je polurna oddaja vsak torek, sredo in četrtek, v kateri skupaj z gosti obravnavamo aktualne politične, gospodarske in socialne teme. Velikokrat poiščemo rešitve tudi za težave poslušalk in poslušalcev.
1474 epizod
Radijska Tribuna je polurna oddaja vsak torek, sredo in četrtek, v kateri skupaj z gosti obravnavamo aktualne politične, gospodarske in socialne teme. Velikokrat poiščemo rešitve tudi za težave poslušalk in poslušalcev.
Konec februarja se je izteklo obdobje vladnega reguliranja cen električne energije, z marcem pa bodo dobavitelji začeli obračunavati elektriko po njihovem ceniku. Nove redne cene so za okoli polovico višje od zadnje regulirane cene, zato se bo to zagotovo poznalo pri položnicah.
30 min 20. 3. 2025
Odpoved delovnega razmerja enemu vidnejših filozofov in dolgoletnemu profesorju mariborske Filozofske fakultete Frideriku Klampferju buri duhove. Na tukajšnji Univerzi menijo, da je do odpustitve prišlo zaradi zamude pri oddaji vloge za habilitacijo, Klampfer pa, da je žrtev obračunavanja vodstva fakultete in napoveduje tožbo. Profesorju v bran so stopili sindikati, ki zahtevajo preklic odpovedi, ter zaposleni in študentje, ki menijo, da gre za poskus odstranitve kritičnega glasu na fakulteti. Gostje v našem studiu so bili Friderik Klampfer, rektor mariborske Univerze Zdravko Kačič in predsednik sindikata Univerze v Mariboru Simon Zupan.
45 min 19. 3. 2025
Mineva mesec in pol, odkar je mariborska občina prenovila avtobusne povezave. Odtlej so številni deli mesta boje povezani, a je prenova razhudila mnoge potnike, predvsem iz primestnih delov občine. O tem, kako je nov sistem zaživel v praksi in katere spremembe lahko potniki še pričakujejo, v tokratni Radijski tribuni.
41 min 18. 3. 2025
Kaj prinaša leto 2025 za mariborsko gospodarstvo? Kakšno je trenutno povpraševanje na trgu in katere so največje ovire na področju konkurenčnosti? Gosta oddaje sta bila direktorica Štajerske gospodarske zbornice Aleksandra Podgornik in direktor Cone Tezno Gorazd Bende.
30 min 13. 3. 2025
Velik del mariborske prometne infrastrukture je v slabem stanju. Izstopata Titov in Malečniški most, njuna obnova bo dolgotrajna in draga, datum začetka del je še negotov. Več o stanju, načrtovanih obnovah mostov in drugi pomembni infrastrukturi bomo izvedeli v sredini Radijski tribuni, ob pol desetih.
41 min 12. 3. 2025
V tokratni radijski tribuni smo govorili o medvrstniškem nasilju, ki je v zadnjem času vse pogostejša tema. Nasilje med mladimi, pa naj bo to verbalno ali fizično, je v šolah pogosto, v zadnjem času pa je vse več zelo ekstremnih primerov. Kaj se dogaja, zakaj do takšnega vedenja prihaja, kako ga prepoznati in se z njim spopadati.
30 min 11. 3. 2025
V ospredju svetovne javnosti je zaostrovanje odnosov med ZDA in Ukrajino, ameriški predsednik Donald Trump je po sporu z Volodimirjem Zelenskim celo začasno ustavil vojaško pomoč Ukrajini. Slednja je sicer pripravljena na mirovna pogajanja z Rusijo, kakšna bo cena za končanje vojne, pa še ni znano. Prvi mož ZDA je ob tem prst uperil tudi proti Evropski uniji, ki napoveduje milijardne izdatke za oboroževanje. In kaj o novi svetovni realnosti pravijo poznavalci razmer: zgodovinar David Hazemali, komentatorja Denis Mancevič in Ervin Hladnik Milharčič in profesorica evropskega in mednarodnega prava Janja Hojnik.
32 min 6. 3. 2025
Mariborski mestni svet je po več desetletjih političnih in birokratskih zastojev le sprejel občinski prostorski načrt. Omogočil naj bi med drugim hitrejši razvoj na podlagi stanovanjske gradnje in ozelenitev. O podrobnostih smo spregovorili v tokratni Radijski tribuni.
30 min 5. 3. 2025
Pred petimi leti smo v Sloveniji potrdili prvi primer okužbe z novim koronavirusom, kmalu zatem je izbruh pandemije ustavil svet in močno zaznamoval to obdobje v naši zgodovini. Kako se ga danes spominjajo in ocenjujejo tisti čas strokovnjaki, ki so takrat to bolezen preprečevali, jo preučevali in zdravili? Kaj smo takrat naredili prav, kaj ne, in ali smo se česa naučili; smo zdaj bolje pripravljeni, če se zgodi kaj podobnega?
33 min 4. 3. 2025
S 1. marcem prihaja novo usklajevanje socialnih transferjev, kar bo številnim družinam in posameznikom prineslo nekoliko višje prejemke. Kako se bo 1,9-odstotna uskladitev poznala v denarnicah upravičencev socialne pomoči in ali bo to zadoščalo za pokrivanje dejanskih življenjskih stroškov?
30 min 27. 2. 2025