Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
4 epizod
Koncertni posnetki stare glasbe, podkrepljenimi z zgodovinskim ozadjem.
Glasbo nemškega baroka povezujemo z njegovimi najvidnejšimi predstavniki Bachom, Händlom, Telemannom in peščico njihovih sodobnikov. A živahno glasbeno kulturo takratne Nemčije so oblikovali številni drugi mojstri, ki so danes pozabljeni pogosto po naključju in ne zaradi manjvredne ali nezanimive glasbe.
90 min 26. 6. 2025
Drugi koncert letošnje petnajste sezone 2025 cikla Harmonia concertans – Stara glasba na Novem trgu je bil osemindvajsetega marca v Atriju ZRC v Ljubljani. Dávid Budai in Domen Marinčič sta na osemintridesetih strunah izvajala angleško glasbo 17. stoletja za dve lirski violi z naslovom Dvojni rojstni dan. Igrala sta na edinstvena rekonstruirana glasbila z resonančnimi strunami.
86 min 19. 6. 2025
Prvi koncert letošnje petnajste sezone 2025 cikla Harmonia concertans – Stara glasba na Novem trgu je bil enajstega marca v Atriju ZRC v Ljubljani. Pod naslovom Operni junaki goriških salonov je prinesel prve izvedbe italijanskih opernih arij, ki so se ohranile v Zgodovinskem pokrajinskem arhivu v italijanski Gorici. Skladbe so nekoč verjetno izvajali v goriških salonih v majhnih zasedbah s tremi ali štirimi godali in čembalom.
89 min 12. 6. 2025
Kar pet od desetih koncertov lanskega festivala Seviqc je bilo posvečenih glasbi Johanna Sebastiana Bacha. Med njimi sta bila tudi koncert ob odprtju in sklepni koncert, ki skupaj pravzaprav sestavljata celoto, saj sta predstavila vse Bachove sonate za violino in obligatni čembalo. V Celju v Stolni cerkvi sv. Danijela sta jih 9. in 23. avgusta izvedli violinistka Adriana Alcaide in čembalistka Ana Marija Krajnc. Johann Sebastian Bach je bil izjemen poznavalec obeh instrumentov. Zbirko šestih sonat je napisal med letoma 1717 in 1723 in z njo ustvaril svoja najosupljivejša dela, v katerih raziskuje različna čustvena razpoloženja različnih tonalitet – vsaka sonata prikaže svojo zgodbo, svoje čustveno stanje, je svoja celota. Skladbe imajo oznako BWV 1014–1019 in so eden prvih primerov uporabe čembala kot solističnega instrumenta, v tem primeru skupaj z violino, saj tu postane violini enakovreden in ima tudi samostojno melodijo. Skladbe v oddaji predstavlja španska violinistka sama. Na otvoritvenem koncertu sta izvedli sonate št. 2, 5 in 6, na sklepnem pa še preostale tri, torej tokrat poslušamo sonate št. 4, 3 in 1: JOHANN SEBASTIAN BACH: SONATA ZA VIOLINO IN ČEMBALO ŠT. 4 V C-MOLU, BWV 1017 JOHANN SEBASTIAN BACH: SONATA ZA VIOLINO IN ČEMBALO ŠT. 3 V E-DURU, BWV 1016 JOHANN SEBASTIAN BACH: SONATA ZA VIOLINO IN ČEMBALO ŠT. 1 V H-MOLU, BWV 1014
68 min 5. 6. 2025