Zgodovina
Naročnine
Shranjeno

Zmage so doma

Posnetki prelomnih športnih tekmovanj, kjer se bomo lahko spet spomnili vrhunskih uspehov slovenskih športnikov.

Zadnje

Nogomet - FIFA svetovno prvenstvo 2010: Nemčija - Španija, polfinale, posnetek

26. 6. 2020

Drugi polfinale južnoafriškega svetovnega prvenstva med Nemčijo in Španijo je bil ponovitev finala evropskega prvenstva 2008, ko so bili boljši Španci. Selektor furije Vicente del Bosque je v začetno ekipo namesto Torresa uvrstil Pedra, nemški strateg Joachim Löw pa je na igrišče poslal ekipo brez presenečenj.

103 min

Gorsko kolesarstvo - svetovno prvenstvo 2019, povzetek

3. 6. 2020

Na svetovnem prvenstvu v spustu z gorskimi kolesi v Mont-Sainte-Annu v Kanadi so slovenski predstavniki dosegli boljše rezultate v mlajših kategorijah, v članski pa se je najbolj izkazala Monika Hrastnik.

52 min

Kolesarstvo - svetovno prvenstvo: cestna dirka, povzetek 2019

2. 6. 2020

Lani je svetovno kolesarsko prvenstvo potekalo v angleški grofiji Yorkshire. Cestna dirka, dolga dobrih 260 kilometrov, se je razpletla presenetljivo. Nase je opozoril tudi Tadej Pogačar.

52 min

Kolesarstvo - svetovno prvenstvo: cestna dirka, povzetek 2018

1. 6. 2020

Leta 2018 je svetovno prvenstvo v kolesarstvu gostil Innsbruck. Peter Sagan, ki je pred tem naslov svetovnega prvaka osvojil trikrat zapored, je tokrat zmago moral prepustiti drugemu. Pred dirko je bil kandidat za visoka mesta tudi Primož Roglič.

52 min

Zmage so doma - Hokej na ledu (M), ZOI 2014 - Slovenija : Avstrija

14. 5. 2020

Slovenskim hokejistom je zmaga nad Slovaki prinesla možnost, da se na svojem prvem olimpijskem turnirju uvrstijo celo med osem najboljših reprezentanc. Na poti do tega uspeha so bili nasprotniki Avstrijci, razpletlo pa se je tako, da so Slovenci po koncu srečanja jokali. Jokali od sreče.

106 min

Odbojka, kvalifikacije za OI: Slovenija - Nemčija

30. 4. 2020

Drugi nasprotnik Slovenije na odbojkarskih kvalifikacijah za nastop v Tokiu je bila reprezentanca Nemčije, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Italijan Andrea Gianni. Zadnji obračun obeh nasprotnikov je že stvar zgodovine (2016 – zmaga Slovenije), uspeh proti Nemcem pa bi Slovenijo že močno približal naslednji stopnički v kvalifikacijah.

161 min

Nogomet, dodatne kvalifikacije za SP 2002: Slovenija - Romunija

27. 4. 2020

Samo dve leti po uvrstitvi na evropsko prvenstvo, se je Slovenski nogometni reprezentanci, ki jo je še vedno vodil Srečko Katanec ponudila še priložnost prve uvrstitve na svetovno prvenstvo. Scenarij je bil podoben – v dodatnih kvalifikacijah so si igralci pravico nastopa priborili na vzhodu, v Romuniji, temelje pa položili na domači tekmi za Bežigradom.

108 min

Nogomet, dodatne kvalifikacije za EP 2000: Slovenija - Ukrajina

25. 4. 2020

Letos bo minilo 20 let od zgodovinskega, prvega nastopa slovenske nogometne reprezentance na kakšnem velikem tekmovanju. Po uspešnih kvalifikacijah so si igralci, ki jih je vodil Srečko Katanec priborili dodatne kvalifikacije in na bežigrajskem stadionu na prvi tekmi gostili Ukrajince. Ker letos obeležujemo tudi 100 letnico igranja nogometa na slovenskem je to lepa priložnost da obudimo spomin na ta dosežek.

107 min

Hokej na ledu (M) - finale, posnetek

23. 4. 2020

V finalu hokejskega olimpijskega turnirja v Pjongčangu so bili Rusi proti Nemcem izraziti favoriti. Nemci so le za malenkost zgrešili eno največjih senzacij v hokejski zgodovini, potem ko so na turnirju že izločili Švede in v polfinalu tudi Kanadčane. Nazadnje je Nemčija leta 1976 v Innsbrucku osvojila bron in po 42 letih je to še presegla.

132 min

Svetovno prvenstvo v kolesarstvu, BMX, posnetek

22. 4. 2020

Videli bomo najzanimivejše dogodke lanskega svetovnega prvenstva v disciplini BMX, ki je bilo v belgijskem Heusden-Zolderju.

52 min

Mladinsko svetovno prvenstvo 2020, nordijska kombinacija, posnetek

21. 4. 2020

Edina posamična preizkušnja tekmovalcev v nordijski kombinaciji na mladinskem svetovnem prvenstvu v Oberwiesenthalu je prinesla zelo zanimiv razplet. Tekmovalci so po enem skoku morali preteči še 10 kilometrov. Slovenija je v tej starostni kategoriji v zgodovini osvojila 9 odličij. Tokrat je bil od naših tekmovalcev v boju za najvišja mesta Rok Jelen.

103 min

Hokej na ledu, svetovno prvenstvo 2019, skupina I A, posnetek

20. 4. 2020

Pred dvobojem z litovsko reprezentanco je še obstajala možnost, da se Slovenci preselijo v nižji rang, toda z izvrstno predstavo v napadu so potrdili obstanek v drugem razredu svetovnega hokeja. Kljub 18 kazenskim minutam so mrežo ohranili nedotaknjeno. Znova je bil razpoložen vratar Luka Gračnar.

103 min

19. 4. 2020

Selektor Ivo Jan je imel po treh porazih svojih varovancev težko nalogo. Fante motivirati, da se ne bi morda zgodil celo črn scenarij in izpad iz drugega kakovostnega razreda svetovnega hokeja. So Madžari pravi nasprotnik zato, da se serija porazov prekine?

104 min

18. 4. 2020

Po dveh porazih na SP IA v Kazahstanu so bili hokejisti Slovenije v zelo slabem, a še ne v povsem izgubljenem položaju. A zmaga proti tretjemu nasprotniku – Belorusiji, je bila zdaj že obveza.

114 min

17. 4. 2020

Po uvodnem porazu s Kazahstanom, je bilo drugo srečanje lanskega svetovnega prvenstva IA skupine v hokeju na ledu za slovensko hokejsko reprezentanco še toliko bolj pomembno. Nasprotnik je bila Južna Koreja. To je bla sedma medsebojna tekma teh dveh nasprotnikov, Korejci pa do Nursultana še niso zmagali.

100 min

16. 4. 2020

Slovenska hokejska reprezentanca je lani na SP skupine IA odpotovala z željo, da bi si ponovno izborila nastop v elitni diviziji svetovnega hokeja. Prvi nasprotnik so bili gostitelji Kazahstanci.

117 min

Smučarski skoki (M), ekipna tekma, posnetek

14. 4. 2020

Oslo je tradicionalno prizorišče tekem smučarskih skakalcev. Posamična tekma je letos tam odpadla, zato pa so izpeljali, kot se je kasneje izkazalo, zadnjo ekipno preizkušnjo sezone.

95 min

Hokej na ledu (M), kvalifikacije za četrtfinale, ZOI 2018, posnetek

12. 4. 2020

Dvoboj za četrtfinale olimpijskega hokejskega turnirja v Pjongčangu med Slovenijo in Norveško je pred začetkom odmeval po dopinškem prekršku, ki ga je naredil član slovenske reprezentance in član udarnega napada Žiga Jeglič, ki je bil pozitiven na testu 16. februarja. Kljub temu so se slovenski igralci zbrali in proti Vikingom odigrali zelo dobro tekmo.

116 min

Hokej na ledu (M), ZOI 2018

11. 4. 2020

Na hokejskem olimpijske turnirju v Pjongčangu so Slovaki premagali Ruse, Rusi Slovence – sledila je tekma Slovenija Slovaška. Na podlagi rezultatov prvih dveh tekem, bi morda lahko sklepali o zmagovalcu, toda varovanci trenerja Savolainena so bili drugačnega mnenja. Izenačena in napeta tekma ekip dveh držav, ki ju pol sveta še vedno zamenjuje.

133 min

Smučarski skoki, mladinsko svetovno prvenstvo 2020 (M), ekipno

9. 4. 2020

Zgodbo o uspešnih nastopih skakalcev na mladinskem svetovnem prvenstvu v Oberwiesenthalu bomo zaključili s posnetkom moške ekipne tekme. Žan Mogel, Jan Bombek, Jernej Presečnik in Mark Hafnar so poskrbeli, da se je še šestič v zgodovini ekipa povzpela na najvišjo stopničko.

100 min

Smučarski skoki, mladinsko svetovno prvenstvo 2020, mešane ekipe, posnetek

8. 4. 2020

Glede na odlične predstave v prvem delu prvenstva, so bili slovenski skakalci in skakalke med kandidati za medaljo tudi na tekmi mešanih ekip. Trener se je odločil za naslednjo postavo: Jerneja Brecl, Jan Bombek, Katra Komar in Mark Hafnar, ki je poskrbela (po dveh zlatih) za tretje odličje mešanih ekip na SP.

102 min

Smučarski skoki, mladinsko svetovno prvenstvo 2020 (Ž), ekipno, posnetek

7. 4. 2020

Slovenska dekleta so bila na mladinskem svetovnem prvenstvu v skoki med favoritinjami za odličje. Ne nazadnje sta bili v ekipi tudi Katra Komar in Jerneja Brecl, ki sta bili z ekipo leta 2018 že svetovni prvakinji. Tudi v nemškem Oberwiesenthalu niso razočarala.

108 min

Smučarski skoki, mladinsko svetovno prvenstvo 2020 (M), posnetek

6. 4. 2020

Slovenski skakalci so na mladinskih svetovnih prvenstvih v preteklosti osvojili že kopico medalj, vendar pa v zadnjih letih ni bilo več skskalca,ki bi stopil na stopničke. Do letošnje preizkušnje v Oberwiesenthalu je bil zadnji (s srebrno medaljo) Domen Prevc. Zdaj pa imamo kot kaže spet obetavno mladinsko generacijo.

97 min

Deskanje na snegu - zimske olimpijske igre 2018, posnetek

3. 4. 2020

Žan Košir, dobitnik dveh kolajn v Sočiju, se je na vrh svetovnega deskanja na snegu vrnil po resnih zdravstvih težavah, za nameček pa je imel 33-letnik na dosegu roke tudi več kot bron olimpijskih iger v Pjončangu. Dramatičen je bil predvsem polfinalni obračun.

32 min

Biatlon - zimske olimpijske igre 2018, posnetek

3. 4. 2020

Slovenski reprezentant v biatlonu Jakov Fak je poskrbel za nov presežek. Na tekmi na 20 kilometrov je osvojil drugo mesto in poskrbel za prvo slovensko odličje na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu. Predvsem na strelišču je bil vrhunski.

94 min

Biatlon – svetovno prvenstvo 2015, posnetek

2. 4. 2020

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na svetovnem prvenstvu v Kontiolahtiju, marca 2015, osvojil prvo mesto na tekmi s skupinskim startom. Na Finskem je Fak je osvojil peto odličje na SP. Svetovni prvak je bil že na posamični tekmi v Ruhpoldingu leta 2012.

43 min

Alpsko smučanje – svetovno prvenstvo 2017, posnetek

2. 4. 2020

Ilka Štuhčeva je za Slovenijo v St. Moritzu ubranila zlato kolajno, ki jo je na prejšnjem svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Vailu osvojila Tina Maze. Da je ena od držav ubranila zlato kolajno v smuku, se je zgodilo prvič po letu 2001. Za takrat 26-letno Mariborčanko je to prvi naslov na največjih prvenstvih.

67 min

Smučarski poleti – svetovno prvenstvo 2016, posnetek

1. 4. 2020

Peter Prevc je prevzel vodstvo po tretji seriji svetovnega prvenstva v smučarskih poletih na Kulmu januarja 2016, ker pa četrte zaradi premočnega vetra niso izvedli, je s tem osvojil naslov prvaka. Po Robiju Kranjcu, ki je bil prvi štiri leta prej, je tako postal drugi Slovenec z naslovom svetovnega prvaka v poletih.

70 min

Alpsko smučanje – svetovno prvenstvo 2019, posnetek

1. 4. 2020

Ilka Štuhec je na 45. svetovno prvenstvo v smuku v švedskem Areju pripotovala kot ena glavnih favoritinj za zmago v smuku. Na progo se je podala s številko devet in svojo vlogo odlično odigrala. Bil je deseti februar 2019.

55 min

Rokomet - evropsko prvenstvo: Španija : Hrvaška, finale

31. 3. 2020

Še enkrat se bomo spomnili zadnjega evropskega prvenstva v rokometu, kjer je Slovenija osvojila 4. mesto. Zato vam bomo od ponedeljka dalje vsak dan pokazali eno tekmo naše reprezentance, sklop posnetkov pa sklenili s finalno tekmo v Stockholmu med Španijo in Hrvaško.