Zgodovinska uvrstitev rokometašic na olimpijske igre

Po polfinalu državnega odbojkarskega prvenstva za moške

8. 4. 2024

17 min

Mariborčanke dvajsetič osvojile pokal

25. 3. 2024

Tretji polčas je tokrat povsem v znamenju odbojke. Včeraj sta bila na finalnem dnevu slovenskega pokala v Kopru v ospredju tudi mariborska odbojkarska kolektiva. Ob lokalnem zmagoslavju odbojkaric Nove KBM Branik in srebrni kolajni odbojkarjev I-vent Maribora smo prisluhnili kar trem mariborskim glavnim trenerjem, ki so sinoči vodili svoje ekipe na sklepnem dejanju pokala. Pred mikrofon jih je ujel Jože Pepevnik.

20 min

Marko Šibila in Matic Burazer o uvrstitvi slovenske rokometne reprezentance na 4. olimpijske igre

18. 3. 2024

Gostili smo rokmometnega strokovnjaka Marka Šibilo in športnega komentatorja Matica Burazerja po uvrstitvi slovenske rokometne reprezentance na 4. olimpijske igre, tokrat v Parizu, 2024.

33 min

Tekvondo in Ivan Trajkovič

11. 3. 2024

Oddaja je bila v znamenju tekvondoja. Minuli konec tedna so se namreč tudi najboljši slovenski borci na kvalifikacijah merili za nastop na največjem tekmovanju – olimpijskih igrah. Tudi naš gost, Ivan Trajkovič.

25 min

4. 3. 2024

27 min

Nogomet

26. 2. 2024

Tretji polčas smo znova namenili nogometu in preverili, kako poteka prvenstvo in ali so Nogometna zveza Slovenije, sodniška zbornica in vodja tekmovanja v 1. ligi že spisali kazen za izgrede na tekmi med Muro in Mariborom. Spomnimo: detonacija topovskega udara je med ogrevanjem poškodovala pet igralcev, Murinega kondicijskega trenerja in pobiralca žog. Slovenska športna javnost je burno reagirala na dogodek, s skupnimi močmi pa ugotovila, da za kaznovanje takih izgredov že obstajajo zakonske osnove, a v praksi nikoli ni zaživelo.

26 min

Andrej Rečnik

19. 2. 2024

Oddajo smo namenili spominom. Prav na današnji dan pred štirimi desetletji so se v Sarajevu končale zimske olimpijske igre, ki so imele ob nosilcu brona Juretu Koširju tudi veliko mariborskega, ali pa – če želite – hoškega pridiha, saj je kar šesterica domačinov iz Reke in Hoč na Jahorini pripravljala proge za veleslalom in smuk.

24 min

Nogomet

12. 2. 2024

Tretji polčas je bil znova prepleten z nogometom. Z gosti smo pokomentirali dogajanje v 20. prvenstvenem krogu, ki je bil prestavljen na pomlad, in preverili, kdo so kandidati za prvaka.

29 min

Nogomet

5. 2. 2024

Tretji polčas je bil po dolgem času nogometno obarvan. Več slovenskih prvoligašev je že končalo priprave, čaka jih le še igranje zadnjih pripravljalnih tekem; prvenstvo se bo s tekmami z jeseni prestavljenega 20. kroga na pomlad začelo že v soboto, 10. februarja. Z gosti smo pregledali številne prestope in klubske okrepitve, ki bodo precej spremenile podobo posameznih klubov.

30 min

Smulčarski skoki in deskanje na snegu

29. 1. 2024

Tokratni Tretji polčas je bil zimsko obarvan. Vzhodni del Slovenije je v zadnjih dneh gostil dva športna dogodka v okviru svetovnih pokalov zimskih športov. Kaj se je dogajalo na Rogli in Ljubnem ob Savinji ter kako pomembno so takšni dogodki za štajerski šport?

14 min

Radovan Gačič, trener odbojkarjev ljubljanskega ACH Volleyja

22. 1. 2024

Gost današnjega Tretjega polčasa je bil trener odbojkarjev ljubljanskega ACH Volleyja Radovan Gačič. 48-letni Mariborčan, ki ga je odbojkarska kariera popeljala po svetu, je bil izbran za najboljšega slovenskega trenerja moških ekip v letu 2023, v pogovoru z Jožetom Pepevnikom pa je razmišljal o razmerjih moči v slovenski odbojki, realnosti mariborske oz. štajerske odbojke ter igralcih in trenerjih s tukajšnjega območja.

26 min

30. Grand Prix Ruše

15. 1. 2024

21 min

30. strelsko tekmovanje v Rušah

8. 1. 2024

V Tretjem polčasu smo gostili organizatorje jubilejnega 30. strelskega tekmovanja v Rušah. Beseda je tekla o zaključku priprav in o bogatem naboru svetovnih strelcev, ki bodo tudi v Rušah lovili točke za norme za uvrstitev na Olimpijske igre – letos jih bo gostil Pariz.

19 min

19. krog 1. slovenske nogometne lige in prve kadrovske poteze v Ljudskem vrtu

18. 12. 2023

V Tretjem polčasu smo z gosti pokomentirali dogajanje v 19. krogu 1. slovenske nogometne lige in prve kadrovske poteze v Ljudskem vrtu, potem ko bodo Mariborčani prezimovali z velikim zaostankom za vodilnim Celjem na 4. mestu.

29 min

Predstavitev sledge in inkluzivnega hokeja

11. 12. 2023

Tokrat je Tretji polčas nekoliko drugačen. Za invalidski šport namreč velikokrat ne najdemo časa, v teh dneh pa smo se ukvarjali s parahokejem in inkluzivnim hokejem. V Mariboru so v okviru programa Srečanje na ledu pod okriljem projekta RFS - Interni razpis Študentski projekti za trajnostni razvoj Fakultete za šport Univerze v Ljubljani, predstavili hokejski šport invalidov in mladostnikov s posebnimi potrebami.

9 min

60 let motokrosa

27. 11. 2023

V družbi Tretjega polčasa smo tokrat gostili predsednika Avto-moto društva Orehova vas, kjer so prejšnjo nedeljo zaznamovali 60-letnico motokrosa.

27 min

Slovenija na Evru 2024

20. 11. 2023

Tretji polčas je tokrat nogometni, posvečen seveda nogometni reprezentanci Slovenije, ki potrebuje za potrditev udeležbe na Evropskem prvenstvu 2024 v Nemčiji le še točko.

31 min

Se bo slovenski nogometni reprezentanci uspelo uvrstiti na Evro 2024 v Nemčiji?

13. 11. 2023

Tretji polčas je bil v znamenju nogometa, kajti govorili smo o zgodovinski priložnosti naše nogometne reprezentance, da se po 13-ih letih znova uvrsti na veliko tekmovanje – tokrat na Evro 2024 v Nemčiji. Kot vodilno reprezentanco skupine H jo čakata še dvoboja s konkurentoma za napredovanje, Dansko in Kazahstanom. Z Danci se bo pomerila v gosteh, s Kazahstanci pa v razprodanih Stožicah.

31 min

Mitja Robar o slovenskem hokeju

6. 11. 2023

Mitja Robar je nekdanji odlični hokejist in eden od ne tako maloštevilnih Štajercev, ki so pustili pečat v slovenski hokejski reprezentanci. Izbrani vrsti, tao članski kot tisti do 20 let, se je Robar v teh dneh znova pridružil, tokrat v vlogi pomočnika selektorja. O novi vlogi, delu s slovenskimi hokejisti in realnosti našega hokeja na ledu se je z Mitjo Robarjem pogovarjal Jože Pepevnik.

19 min

Rekreativni tek in maraton - Vanja Gleich in Barbara Radoš

30. 10. 2023

Tretji polčas tokrat namenjamo rekreativnemu teku in maratonu. V studiu smo gostili maratonski tekačici, Vanjo Gleich in Barbaro Radoš, ki se ob rednem treningu zadnjih nekaj tednov resno spogledujeta tudi z opravljanjem spletnih nalog za uvrstitev na amaterski olimpijski maratonski tek na igrah prihodnje leto v Parizu. Seveda bomo njuno zgodbo, ali jima bo uspelo priteči kvalifikacije za olimpijske igre, spremljali tudi v prihodnje.

32 min

23. 10. 2023

32 min

Kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo in zamenjave na trenerskih mestih pri slovenskih prvoligaših

16. 10. 2023

Tretji polčas s športnimi vsebinami je znova nogometni – z gosti smo govorili o bližajočih se kvalifikacijah za Evropsko nogometno prvenstvo v Nemčiji prihodnje leto in o zamenjavah na trenerskih mestih pri slovenskih prvoligaših, ki se kar vrstijo.

33 min

Alen Šket o olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Tokiu ter vplivu mariborskega odbojkarskega bazena na razvoj članske reprezentance

9. 10. 2023

V današnjem Tretjem polčasu se nam je pridružil Alen Šket, dolgoletni odbojkarski reprezentant, ki je pokomentiral igre slovenske reprezentance na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Tokiu ter vpliv mariborskega odbojkarskega bazena na razvoj članske reprezentance. V Tretjem polčasu ga je gostil Jože Pepevnik.

14 min

Aktualno prvoligaško nogometno dogajanje

2. 10. 2023

Tretji polčas je bil tokrat namenjen nogometu. Z gosti smo pregledali aktualno prvoligaško dogajanje, preverili, kaj je novega v Mariboru in napovedali nov reprezentančni nogometni nastop v kvalifikacijah za Evro 2024 v Nemčiji.

30 min

77 let košarkarskega kluba Železničar Maribor

25. 9. 2023

V oddaji III. polčas smo z gostom Matjažem Čuješem obujali spomin na 77 let košarkarskega kluba Železničar Maribor.

17 min

Odbojka: Sebastijan Škorc

18. 9. 2023

27 min

Nogomet: kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2024

11. 9. 2023

Oddajo je pripravil Matej Štrafela z gosti.

32 min

4. 9. 2023

22 min

Tretji polčas, 28.8.2023

28. 8. 2023

24 min

21. 8. 2023

V ospredju tokratne oddje je bil nogomet

24 min

Košarka

7. 8. 2023

Tretji polčas je tokrat povsem košarkarsko obarvan. Pogledali smo tako na žensko kot moško stran enega od najbolj popularnih športov pri nas.

13 min

Zaključil se je Olimpijski festival evropske mladine

31. 7. 2023

Tretji polčas smo tokrat namenili Olimpijskemu festivalu evropske mladine. S sogovorniki smo ocenili ta pomembni dogodek.

15 min

1. krog kvalifikacij evropskih tekmovanj in začetek slovenske prve nogometne lige

24. 7. 2023

V Tretjem polčasu smo bili nogometni. Z gosti smo pokomentirali 1. krog kvalifikacij evropskih tekmovanj in začetek slovenske prve nogometne lige.

25 min

Martina Klančnik Potrč in Janez Klančnik o gorskem teku oz. trailu na zares dolge razdalje

17. 7. 2023

V vročih poletnih dneh resda priporočamo zmerno ukvarjanje s športom, kako blesteti pri gorskem teku oz. trailu na zares dolge razdalje, pa sta nam tokrat razkrila mariborska tekača, ki sta junija nastopila na svetovnem prvenstvu v Avstriji. Naša gosta v ponedeljkovem Tretjem polčasu sta bila Martina Klančnik Potrč in Janez Klančnik, ki sodita med najboljše trail tekače na svetu.

29 min

Marko Šuler: Bordeaux je pametna odločitev za Vipotnika in Maribor

10. 7. 2023

Nogometaše Maribora v četrtek čaka prva uradna tekma v novi sezoni, v kateri se bodo vijoličasti morali znajti brez svojega najboljšega strelca prejšnje sezone, Žana Vipotnika. 21-letni Konjičan je prejšnji teden Maribor zamenjal za Bordeaux, francoski drugoligaš je s slovenskim reprezentantom podpisal petletno pogodbo. Ozadje enega najpomembnejših prestopov iz slovenske lige v zadnjih letih osvetljuje športni direktor Maribora Marko Šuler.

25 min

Odbojka

3. 7. 2023

16 min

Peter Možič: Reprezentanca in Rok imata veliko prihodnost!

26. 6. 2023

Tokratna oddaja Tretji polčas je odbojkarsko obarvana. V luči uspešnih iger slovenske moške reprezentance v Ligi narodov je pred naš mikrofon sedel Peter Možič, vodja odbojkarske šole pri mariborskem Merkurju in oče vzhajajoče zvezde svetovne odbojke, Roka Možiča, ki postaja vse pomembnejši člen slovenske izbrane vrste. O sinovih igrah v reprezentanci in klubu, fenomenu moške reprezentance in o potencialu mariborske odbojke se je s Petrom Možičem pogovarjal Jože Pepevnik.

24 min

19. 6. 2023

15 min

Kolesarski maraton okoli Pohorja

12. 6. 2023

11 min

Športni direktor NK Rogaška, Nino Ivačič

5. 6. 2023

Po Kidričanih, ki so se z dodatnimi kvalifikacijami uvrstili v 1. slovensko nogometno ligo in tako izločili Gorico, bomo gostili še športnega direktorja novopečenih prvoligašev iz Rogaške.

17 min

29. 5. 2023

19 min

Nogometna sezona 2022/2023 prve lige Telemach

22. 5. 2023

V Tretjem polčasu smo tokrat vzeli pod drobnogled nogometno sezono 2022/2023 prve lige Telemach.

26 min

Pregled športnega dogajanja

15. 5. 2023

22 min

Nogomet

8. 5. 2023

Tretji polčas smo seveda namenili nogometu. Ne le da bomo imeli novega nosilca naslova Pokalnega zmagovalca, vedno bolj jasno je, kdo vse bo igral v evropskih nogometnih kvalifikacijah, kdo bo moral v tekmo za popolnitev 1. nogometne lige in kdo bo izpadel neposredno.

35 min

Predsednik NK Kety Emmi Bistrica dr. Vito Martinčič

24. 4. 2023

Gost Tretjega polčasa je bil predstavnik Nogometnega kluba iz Slovenske Bistrice, ki se bo v torek v polfinalu Pokala Slovenije meril z mariborskimi nogometaši. Drugi polfinalni par je Olimpija – Aluminij.

24 min

31. krog 1. slovenske nogometne lige

17. 4. 2023

V Tretjem polčasu smo tokrat povzeli dogajanje na sinočnjem večnem derbiju med Olimpijo in Mariborom in z gosti pokomentirali 31. krog 1. slovenske nogometne lige.

27 min

Nogomet: dogajanje v 1. ligi in napoved sredinega in četrtkovega pokalnega četrtfinala

3. 4. 2023

Ponedeljkov Tretji polčas, prvi v aprilu, je bil znova namenjen nogometu. Tema pogovora je bilo dogajanje v 1. ligi in napoved sredinega in četrtkovega pokalnega četrtfinala.

29 min

Kegljači Konstruktorja so prvaki za sezono 2022-23

27. 3. 2023

Ponedeljkov Tretji polčas je bil tokrat lokalno obarvan. Kegljači in kegljačice so ta konec tedna odigrali zadnji krog ekipnega državnega prvenstva. Zadnji, 18. Krog 1.a slovenske lige in 15. zmaga sta Mariborčanom prinesla še 16. Naslov državnih prvakov.

14 min

Nogomet: 1. liga in Evro 2024

20. 3. 2023

Osrednja tema 3. polčasa je bil nogomet. Slišali boste, kakšna so razmerja v 1. ligi in kaj lahko naredi naša nogometna izbrana vrsta v kvalifikacijski skupini H za Evro 2024 v Nemčiji.