Zadnje

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (M), prenos iz Canmora

17. 3. 2024

Zadnje tekme te sezone svetovnega pokala v biatlonu bodo na prizorišču olimpijskih iger leta 1988 v Canmoru v Kanadi. Razlike v posameznih disciplinah in v skupnem seštevku niso velike, tako da bodo tudi zadnji nastopi biatlonk in biatloncev zelo zanimivi. V nedeljo se bo 30 najboljših v obeh konkurencah pomerilo še na tekmah s skupinskim startom.

43 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (Ž), prenos iz Canmora

17. 3. 2024

24 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Canmora

16. 3. 2024

Zadnje tekme te sezone svetovnega pokala v biatlonu bodo na prizorišču olimpijskih iger leta 1988 v Canmoru v Kanadi. Razlike v posameznih disciplinah in v skupnem seštevku niso velike, tako da bodo tudi zadnji nastopi biatlonk in biatloncev zelo zanimivi. V ženski konkurenci ima Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold 73 točk prednosti, vendar so njeni nastopi zelo nepredvidljivi. Anamarija Lampič je na 18. mestu. Pri moških ima Johannes Bø 62 točk prednosti pred bratom Tarjejem, Jakov Fak je 25. V sprintu imajo kar štiri tekmovalke možnost osvojiti mali kristalni globus, pri fantih pa je praktično že zmagovalec Johannes Bø. Njegov brat Tarje ima na zasledovalni tekmi 22 točk prednosti pred rojakom Sturlo Holmom Lægreidom, pri dekletih vodi Francozinja Julia Simon. Zadnji dan se bo 30 najboljših v obeh konkurencah pomerilo še na tekmah s skupinskim startom.

44 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Canmora

16. 3. 2024

34 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), prenos iz Canmora

15. 3. 2024

74 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (Ž), prenos iz Canmora

14. 3. 2024

69 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Soldier Hollowa

10. 3. 2024

Za konec tekem v Soldier Hollowu bodo biatlonke in biatlonci nastopili še na zasledovalni tekmi, glede na zaostanke s sprintov. Sezona v vseh disciplinah že dolgo ni bila tako zanimiva in izenačena, pa tudi velika kristalna globusa še nista v rokah vodilnih Norvežanov Ingrid Landmark Tandrevold in Johannesa Thingnesa Bøja.

26 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), prenos iz Soldier Hollowa

9. 3. 2024

V Soldier Hollowu, prizorišču olimpijskih iger leta 2002, bodo najprej nastopile biatlonke v štafeti. Norveška ima le točko prednosti pred Francijo in Švedsko, slovenska dekleta pa bodo lovila uvrstitev okrog 10. mesta. Biatlonci se bodo pomerili v sprintu. V tej disciplini je v vodstvu Tarjei Bø, prav veliko pa ne zaostajajo tudi Benedikt Doll, Johannes Dale-Skjevdal in Johannes Thingnes Bø.

73 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (Ž), prenos iz Soldier Hollowa

9. 3. 2024

68 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (M), prenos iz Soldier Hollowa

8. 3. 2024

Sezona svetovnega pokala v biatlonu se bo končala v severni Ameriki. Prva postaja je na prizorišču olimpijskih iger leta 2002. V petek se bodo najprej pomerili biatlonci v štafeti. Na vseh tekmah v tej zimi so prepričljivo zmagali Norvežani, slovenski tekmovalci so se uvrščali med 6. in 9. mestom. Za fanti bodo tekmovala dekleta v sprintu. Ingrid Landmark Tandrevold ima pet tekem pred koncem sezone skoraj 100 točk prednosti pred najbližjo zasledovalko, prav tako vodi tudi v točkovanju za mali kristalni globus.

78 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: skupinski start (M), prenos iz Novéga Města

18. 2. 2024

Zadnji dan prvenstva bosta še najzanimivejši tekmi tridesetih najboljših, upajmo, da tudi s slovensko udeležbo. Naslova branita Šveda Hanna Öberg in Samuelsson.

42 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: skupinski start (Ž), prenos iz Novéga Města

18. 2. 2024

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta (M), prenos iz Novéga Města

17. 2. 2024

V soboto bo dan za štafetne preizkušnje. Najprej bodo tekmovale biatlonke, naslov pa branijo Italijanke. Vsaka uvrstitev okrog 10. mesta bi bila lep uspeh za slovenske tekmovalke. Fantje imajo višje cilje, saj se z dobrim streljanjem lahko borijo za visoko uvrstitev. Naslov branijo Francozi, ki so lani presenetili favorizirane Norvežane.

80 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta (Ž), prenos iz Novéga Města

17. 2. 2024

80 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta mešanih dvojic, prenos iz Novéga Města

15. 2. 2024

Pred zaključkom svetovnega prvenstva bodo biatlonke in biatlonci najprej nastopali v štafetah. V četrtek bosta po en tekmovalec in tekmovalka nastopala na tekmi štafet mešanih dvojic. Favoritov je veliko, slovenska predstavnika pa sta bila na uvodu sezone v Östersundu odlična četrta.

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: posamična tekma (M), prenos iz Novéga Města

14. 2. 2024

V sredo se bodo na posamični tekmi borili biatlonci. Jakov Fak je bil v tej disciplini že svetovni prvak, še vedno pa se lahko z dobri streljanjem uvrsti med najboljše.

95 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: posamična tekma (Ž), prenos iz Novéga Města

13. 2. 2024

Po dnevu premora se bo prvenstvo nadaljevalo z najdaljšo žensko preizkušnjo na 15 km. Tu bodo prednost imele dobre strelke, naslov pa brani Švedinja Hanna Öberg.

87 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: zasledovalna tekma (M), prenos iz Novéga Města

11. 2. 2024

V nedeljo se bodo v obeh konkurencah borili na zasledovalni tekmi. Preizkušnji v sprintu bosta zelo pomembni zaradi časovnih razlik. Naslova branita Francozinja Simonova in Norvežan Johannes Tignes Bø.

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Novéga Města

11. 2. 2024

35 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: sprint (M), prenos iz Novéga Města

10. 2. 2024

V soboto se bodo v sprintu pomerili še biatlonci. Favoritov je veliko, saj v sezoni prednjačijo Norvežani, odlični so Nemci, na preboj čakajo Francozi in Švedi. Lani so vse kolajne osvojili Norvežani – z bratoma Bø in Lægreidom. Slovenci se niso izkazali.

68 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: sprint (Ž), prenos iz Novéga Města

9. 2. 2024

V petek se bodo v sprintu za kolajne svetovnega prvenstva borile biatlonke. Ker je to priložnost za dobre tekačice in slabše strelke, bo v igri za visoka mesta tudi Anamarija Lampič. Lanska zmagovalka Nemka Hermannova je končala kariero, odlična osma pa je bila lani Polona Klemenčič.

70 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: mešana štafeta, prenos iz Novéga Města

7. 2. 2024

Nové Město na Moravskem bo drugič gostilo svetovno prvenstvo v biatlonu. Na Češkem je biatlon najpopularnejši zimski šport, zato bo tekme obiskalo veliko gledalcev. Lepe spomine na prvenstvo pred enajstimi leti ima tudi Jakov Fak, saj je takrat v sprintu osvojil bronasto odličje. Svetovno prvenstvo bodo po tradiciji začeli z nastopi mešanih štafet. Disciplina, v kateri nastopata po dva tekmovalca in dve tekmovalki, je priložnost tudi za manjše reprezentance, kot je slovenska. Naslov prvakov branijo Norvežani, Slovenci, ki so bili lani 12., pa so se tudi v tej sezoni na dveh tekmah uvrstili takoj za deseterico.

77 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (M), posnetek iz Antholza

21. 1. 2024

V nedeljo bosta v Antholzu na Južnem Tirolskem na vrsti še drugi tekmi 30 najboljših v svetovnem pokalu v tej sezoni. Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je prav na robu petindvajseterice, ki ima pravico neposrednega nastopa, preostali pa se bodo na posamičnih tekmah potegovali za pet prostih mest.

42 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (Ž), prenos iz Antholza

21. 1. 2024

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta mešanih dvojic, posnetek iz Antholza

20. 1. 2024

V soboto bodo biatlonke in biatlonci nastopali v mešanih štafetah. Priložnost za manjše reprezentance, tudi za slovensko.

34 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: mešana štafeta, prenos iz Antholza

20. 1. 2024

70 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: krajša posamična tekma (M), prenos iz Antholza

18. 1. 2024

Biatlonke in biatlonci bodo tretji januarski teden nastopili v Antholzu na Južnem Tirolskem. To bodo tudi zadnje tekme pred bližnjim svetovnim prvenstvom na Češkem. V četrtek se bodo moški prvič doslej v svetovnem pokalu pomerili v nekoliko prirejeni posamični preizkušnji. Progo bodo z 20 skrajšali na 15 km, časovni odbitek ob zgrešenih strelih pa bo tudi nekoliko manjši. Tekme v tem formatu so že preizkusili na nižji ravni in so bili z njimi zelo zadovoljni.

83 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Ruhpoldinga

14. 1. 2024

V nedeljo se bo v Ruhpoldingu na Bavarskem po najboljših 60 v obeh konkurencah borilo za visoka mesta še na zasledovalni tekmi. Biatlonke in biatlonci bodo startali po zaostankih s sprinta, ob dobrem streljanju pa so možni veliki premiki.

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

14. 1. 2024

38 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), vključitev v prenos iz Ruhpoldinga

13. 1. 2024

V moškem sprintu norveški biatlonec Johannes Thingnes Bø ni tako suveren kot v prejšnji sezoni, ob dobrem streljanju pa se bo v Ruhpoldingu na Bavarskem gotovo boril za vrh. V odlični strelski formi je tudi Jakov Fak, ki je bil v Oberhofu peti.

61 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

12. 1. 2024

V petek bo v Ruhpoldingu na Bavarskem na vrsti sprint biatlonk. V odlični formi so Francozinje z Justine Braisaz-Bouchet na čelu, priložnost pa bodo iskale hitre biatlonke, tudi Anamarija Lampič.

69 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (M), prenos iz Ruhpoldinga

11. 1. 2024

Na drugi postaji tradicionalne januarske biatlonske turneje bodo v četrtek v štafeti nastopali biatlonci. Tudi slovenska štafeta je v tej sezoni dosegla nekaj dobrih izidov, veliki favoriti pa so gotovo Norvežani.

75 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

10. 1. 2024

Druga postaja tradicionalne januarske biatlonske turneje je Ruhpolding na Bavarskem. V sredo se bodo v štafeti najprej pomerile biatlonke. Francozinje dokazujejo, da so ta čas najmočnejše, priložnost pa bodo iskale še Nemke, Norvežanke in Švedinje.