Zadnje dodano

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: skupinski start (M), prenos iz Novéga Města

18. 2. 2024

Zadnji dan prvenstva bosta še najzanimivejši tekmi tridesetih najboljših, upajmo, da tudi s slovensko udeležbo. Naslova branita Šveda Hanna Öberg in Samuelsson.

42 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: skupinski start (Ž), prenos iz Novéga Města

18. 2. 2024

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta (M), prenos iz Novéga Města

17. 2. 2024

V soboto bo dan za štafetne preizkušnje. Najprej bodo tekmovale biatlonke, naslov pa branijo Italijanke. Vsaka uvrstitev okrog 10. mesta bi bila lep uspeh za slovenske tekmovalke. Fantje imajo višje cilje, saj se z dobrim streljanjem lahko borijo za visoko uvrstitev. Naslov branijo Francozi, ki so lani presenetili favorizirane Norvežane.

80 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta (Ž), prenos iz Novéga Města

17. 2. 2024

80 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: štafeta mešanih dvojic, prenos iz Novéga Města

15. 2. 2024

Pred zaključkom svetovnega prvenstva bodo biatlonke in biatlonci najprej nastopali v štafetah. V četrtek bosta po en tekmovalec in tekmovalka nastopala na tekmi štafet mešanih dvojic. Favoritov je veliko, slovenska predstavnika pa sta bila na uvodu sezone v Östersundu odlična četrta.

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: posamična tekma (M), prenos iz Novéga Města

14. 2. 2024

V sredo se bodo na posamični tekmi borili biatlonci. Jakov Fak je bil v tej disciplini že svetovni prvak, še vedno pa se lahko z dobri streljanjem uvrsti med najboljše.

95 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: posamična tekma (Ž), prenos iz Novéga Města

13. 2. 2024

Po dnevu premora se bo prvenstvo nadaljevalo z najdaljšo žensko preizkušnjo na 15 km. Tu bodo prednost imele dobre strelke, naslov pa brani Švedinja Hanna Öberg.

87 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: zasledovalna tekma (M), prenos iz Novéga Města

11. 2. 2024

V nedeljo se bodo v obeh konkurencah borili na zasledovalni tekmi. Preizkušnji v sprintu bosta zelo pomembni zaradi časovnih razlik. Naslova branita Francozinja Simonova in Norvežan Johannes Tignes Bø.

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Novéga Města

11. 2. 2024

35 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: sprint (M), prenos iz Novéga Města

10. 2. 2024

V soboto se bodo v sprintu pomerili še biatlonci. Favoritov je veliko, saj v sezoni prednjačijo Norvežani, odlični so Nemci, na preboj čakajo Francozi in Švedi. Lani so vse kolajne osvojili Norvežani – z bratoma Bø in Lægreidom. Slovenci se niso izkazali.

68 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: sprint (Ž), prenos iz Novéga Města

9. 2. 2024

V petek se bodo v sprintu za kolajne svetovnega prvenstva borile biatlonke. Ker je to priložnost za dobre tekačice in slabše strelke, bo v igri za visoka mesta tudi Anamarija Lampič. Lanska zmagovalka Nemka Hermannova je končala kariero, odlična osma pa je bila lani Polona Klemenčič.

70 min

Biatlon

Biatlon - svetovno prvenstvo: mešana štafeta, prenos iz Novéga Města

7. 2. 2024

Nové Město na Moravskem bo drugič gostilo svetovno prvenstvo v biatlonu. Na Češkem je biatlon najpopularnejši zimski šport, zato bo tekme obiskalo veliko gledalcev. Lepe spomine na prvenstvo pred enajstimi leti ima tudi Jakov Fak, saj je takrat v sprintu osvojil bronasto odličje. Svetovno prvenstvo bodo po tradiciji začeli z nastopi mešanih štafet. Disciplina, v kateri nastopata po dva tekmovalca in dve tekmovalki, je priložnost tudi za manjše reprezentance, kot je slovenska. Naslov prvakov branijo Norvežani, Slovenci, ki so bili lani 12., pa so se tudi v tej sezoni na dveh tekmah uvrstili takoj za deseterico.

77 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (M), posnetek iz Antholza

21. 1. 2024

V nedeljo bosta v Antholzu na Južnem Tirolskem na vrsti še drugi tekmi 30 najboljših v svetovnem pokalu v tej sezoni. Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je prav na robu petindvajseterice, ki ima pravico neposrednega nastopa, preostali pa se bodo na posamičnih tekmah potegovali za pet prostih mest.

42 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (Ž), prenos iz Antholza

21. 1. 2024

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta mešanih dvojic, posnetek iz Antholza

20. 1. 2024

V soboto bodo biatlonke in biatlonci nastopali v mešanih štafetah. Priložnost za manjše reprezentance, tudi za slovensko.

34 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: mešana štafeta, prenos iz Antholza

20. 1. 2024

70 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: krajša posamična tekma (M), prenos iz Antholza

18. 1. 2024

Biatlonke in biatlonci bodo tretji januarski teden nastopili v Antholzu na Južnem Tirolskem. To bodo tudi zadnje tekme pred bližnjim svetovnim prvenstvom na Češkem. V četrtek se bodo moški prvič doslej v svetovnem pokalu pomerili v nekoliko prirejeni posamični preizkušnji. Progo bodo z 20 skrajšali na 15 km, časovni odbitek ob zgrešenih strelih pa bo tudi nekoliko manjši. Tekme v tem formatu so že preizkusili na nižji ravni in so bili z njimi zelo zadovoljni.

83 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Ruhpoldinga

14. 1. 2024

V nedeljo se bo v Ruhpoldingu na Bavarskem po najboljših 60 v obeh konkurencah borilo za visoka mesta še na zasledovalni tekmi. Biatlonke in biatlonci bodo startali po zaostankih s sprinta, ob dobrem streljanju pa so možni veliki premiki.

40 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

14. 1. 2024

38 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), vključitev v prenos iz Ruhpoldinga

13. 1. 2024

V moškem sprintu norveški biatlonec Johannes Thingnes Bø ni tako suveren kot v prejšnji sezoni, ob dobrem streljanju pa se bo v Ruhpoldingu na Bavarskem gotovo boril za vrh. V odlični strelski formi je tudi Jakov Fak, ki je bil v Oberhofu peti.

61 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

12. 1. 2024

V petek bo v Ruhpoldingu na Bavarskem na vrsti sprint biatlonk. V odlični formi so Francozinje z Justine Braisaz-Bouchet na čelu, priložnost pa bodo iskale hitre biatlonke, tudi Anamarija Lampič.

69 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (M), prenos iz Ruhpoldinga

11. 1. 2024

Na drugi postaji tradicionalne januarske biatlonske turneje bodo v četrtek v štafeti nastopali biatlonci. Tudi slovenska štafeta je v tej sezoni dosegla nekaj dobrih izidov, veliki favoriti pa so gotovo Norvežani.

75 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (Ž), prenos iz Ruhpoldinga

10. 1. 2024

Druga postaja tradicionalne januarske biatlonske turneje je Ruhpolding na Bavarskem. V sredo se bodo v štafeti najprej pomerile biatlonke. Francozinje dokazujejo, da so ta čas najmočnejše, priložnost pa bodo iskale še Nemke, Norvežanke in Švedinje.

73 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (M), prenos iz Lenzerheideja

17. 12. 2023

Na tretjem prizorišču tekem za svetovni pokal v biatlonu v tej sezoni, Lenzerheideju, sta na sporedu prvi preizkušnji s skupinskim startom v tej zimi. Nastopilo bo le po trideset biatlonk in biatloncev. Anamarija Lampič in Jakov Fak sta bila pred tekmami v Švici takoj za elitno petindvajseterico. Z dobrimi nastopi pa bi se lahko na nedeljski preizkušnji uvrstil še kdo iz slovenske reprezentance.

44 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: skupinski start (Ž), prenos iz Lenzerheideja

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), posnetek iz Lenzerheideja

16. 12. 2023

V Lenzerheideju, ki prvič gosti svetovni biatlonski pokal, sta tretji tekmovalni dan na sporedu obe zasledovalni preizkušnji, na katerih se bo pomerilo po šestdeset najboljših iz sprinta. Pomembni bodo tudi zaostanki, obe tekmi pa dajeta več možnosti dobrim strelkam in strelcem.

20 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), prenos iz Lenzerheideja

15. 12. 2023

V Lenzerheideju v Švici, tretji postaji v tej sezoni svetovnega pokala v biatlonu, se bodo dan po biatlonkah v sprintu pomerili tudi biatlonci. Ob dobrem strelskem nastopu imajo veliko prednost v tej sezoni najhitrejši Norvežana Johannes Thingnes Bø in Johannes Dale ter Šved Sebastian Samuelsson. Slovenci pridno osvajajo točke, čakamo pa še vrhunske uvrstitve.

61 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (Ž), vključitev v prenos iz Lenzerheideja

14. 12. 2023

Tretje prizorišče tekem za svetovni pokal v biatlonu v tej sezoni je Lenzerheide v Švici. Tam bo prihodnje leto svetovno prvenstvo, kot generalko pa bodo prvič pripravili tekme za svetovni pokal. Najprej se bodo biatlonke pomerile v tretjem sprintu v tej sezoni; v prvih dveh smo že videli nekaj presenečenj, Anamarija Lampič pa je bila pred dnevi v Avstriji osma.

49 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (Ž), prenos iz Hochfilzna

10. 12. 2023

Zadnji dan biatlonskih tekem v Hochfiznu bosta na sporedu obe štafeti. To bo druga ženska štafeta v tej sezoni – v Östersundu so bile najhitrejše Norvežanke, Slovenke so osvojile 10. mesto – in zadnja štafeta v letošnjem letu, naslednja bo januarja v Oberhofu.

72 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (M), prenos iz Hochfilzna

Zadnji dan biatlonskih tekem v Hochfiznu bosta na sporedu obe štafeti. To bo druga moška štafeta v tej sezoni; zanimivo bo videti, kako se bo odrezal slovenski kvartet, saj bo naslednja štafeta nato šele januarja v Oberhofu.

82 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Hochfilzna

9. 12. 2023

Druga postaja letošnje biatlonske sezone bo Hochfilzen v Avstriji. Tekme bodo potekale tri dni, drugi dan pa bo rezerviran za obe zasledovalni preizkušnji. Na tekmi ima pravico nastopa najboljših 60 tekmovalcev in tekmovalk po sprintu, po katerem se upoštevajo tudi zaostanki za start na zasledovani preizkušnji.

33 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Hochfilzna

9. 12. 2023

41 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (Ž), prenos iz Hochfilzna

8. 12. 2023

Druga postaja letošnje biatlonske sezone bo Hochfilzen v Avstriji. Tekme bodo potekale tri dni, prvi dan bo rezerviran za oba sprinta. To bo drugi sprint sezone. Končni rezultati v tej disciplini so pomembni tudi zaradi zasledovalnih tekem, ki bosta na sporedu dan pozneje.

61 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), prenos iz Hochfilzna

8. 12. 2023

70 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (M), prenos iz Östersunda

3. 12. 2023

Izhodišča za nedeljski zasledovalni tekmi bosta dala oba sprinta. Če bodo razlike majhne, bodo v prednosti dobri strelci in strelke, svoje pa bodo dodali še težke proge in zahtevno strelišče.

37 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: zasledovalna tekma (Ž), prenos iz Östersunda

3. 12. 2023

31 min

Biatlon

Biatlon - svetovni pokal: sprint (M), prenos iz Östersunda

2. 12. 2023

Na prvem sprintu v tej sezoni je zagotovo velik favorit v prejšnji sezoni skorajda nepremagljiv Norvežan Johannes Thingnes Bø. Na uvodnih tekmah se je izkazalo še nekaj tekmovalcev, ki so bili še hitrejši kot Norvežan. Četverico Slovencev, ki se bo potegovala za točke svetovnega pokala in čim boljše izhodišče za zasledovalno preizkušnjo, bo vodil Jakov Fak.