Radijska delavnica znancev

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Ni najdenih zadetkov.

RTV 365 Programi Oddaje Podkasti Moj 365 Menu
Domov
Raziskujte
Programi
Dokumentarci
Filmi in serije
Oddaje
Podkasti
Filmoteka
Zgodovina
Shranjeno
Naročnine
Več
Domov Raziskujte Programi Dokumentarci Filmi in serije Oddaje Podkasti
Plačljivo
Filmoteka
Moj 365
Zgodovina
Naročnine
Shranjeno

Radijska delavnica znancev

Radio Maribor

Radijska delavnica znancev je terenska pogovorna oddaja, ki želi z zgoščeno reportažno govorico poslušalcem približati celostni življenjski utrip določenega kraja, hkrati pa jih povabiti k sooblikovanju oddaj. Z oddajo gojimo tudi kulturo stika z našimi poslušalci, v obliki javnih radijskih oddaj in rednih vsakoletnih izletov po domovini in tujini.

454 epizod

Radijska delavnica znancev

Radio Maribor

454 epizod

Radijska delavnica znancev je terenska pogovorna oddaja, ki želi z zgoščeno reportažno govorico poslušalcem približati celostni življenjski utrip določenega kraja, hkrati pa jih povabiti k sooblikovanju oddaj. Z oddajo gojimo tudi kulturo stika z našimi poslušalci, v obliki javnih radijskih oddaj in rednih vsakoletnih izletov po domovini in tujini.

Ekološko kmetovanje, biodinamična čebeloreja - Milan Rus, Mota pri Ljutomeru in Anton Bizjak, Zagon pri Postojni

Tokratna Radijska delavnica znancev z naslovom »Vse, kar diha, naj slavi Gospoda« (Psalm 150.6) je nastala v dveh delih… Prvi del smo posneli v Prlekiji na domovanju večjega ekološkega kmeta in vegana Milana Rusa v zaselku Mota v KS Cven. Drugi del oddaje pa je nastal v kraju Zagon pri Postojni na domovanju biodinamičnega čebelarja in zeliščarja Antona Bizjaka. Obema je skupno dvoje: da imata izjemno izostren in odgovoren odnos do zemlje in vsega živega ter da v tem duhu skušata živeti in ravnati tudi sama, pri tem pa biti drugim dober, primeren zgled.

58 min 18. 12. 2024


»Družabniška kultura kot radostna vzvalovanost upanja« - Kulturno-zgodovinsko društvo Dvorec Tabor Višnja vas pri Vojniku...

Tokratna (16.12.2024) Radijska delavnica znancev ima delovni podnaslov »družabniška kultura kot radostna vzvalovanost upanja«, v njej pa so naši gostje člani Kulturno-zgodovinskega društva Dvorec Tabor iz Višnje vasi pri Vojniku… Sodelujejo: Ljudska pesnica Jožica Koren, gledališka igralka Milada Kalezić, zgodovinar Matjaž Založnik, vokalna skupina Trs, glasbenik Tone Sentočnik, Milka Keblič, Irena Žagavec in še kdo… Tehnična realizacija Simon Spreitzer.

57 min 16. 12. 2024


"MOLITEV ZA ZDRAVJE - DUHOVNA MEDICINA" - človek kot duša, duh in telo...

Tokratna (9.12.2024) Radijska delavnica znancev ima delovni podnaslov »duhovna medicina – molitev za zdravje«, dogodila pa se je v zasebni ortopedski kliniki Bistur-med dr. Bogdana Ambrožiča v Izoli. Ob njem, ki je bil naš gostitelj, sta v oddaji sodelovala še – pastor Klemen Vidic in duhovna antropologinja Vasiljka Gamser. Torej, človek v svoji božji trodimenzionalni naravi – duh, duša in telo in molitev kot narek svetega v vse naše celične strukture – o vsem tem v naslednji uri megaherčnega druženja. Tehnična realizacija Zoran Perko.

58 min 9. 12. 2024


"Modrina Miru na Sinaju" - Slovenci v MODRIH ČELADAH 1956 - 1967

V tokratni (2.12.2024) Radijski delavnici znancev s simbolnim podnaslovom SLOVENSKI SINAJCI govorimo o naših mladih vojakih v jugoslovanskem odredu na Sinaju med letoma 1956 in 1967. To je bila prva vojaška mirovna operacija Organizacije združenih narodov. Oddaja se je dogodila v prostorih krajevne skupnosti v Razvanju na obrobju Maribora. Sodelovali so trije kremeniti predstavniki modrih čelad v omenjeni operaciji na Sinaju – na pragu svojih devetsedetih let: Valentin Hren iz Razvanja, Janez Mejač iz Ljubljane in Bogdan Šavli iz Lenarta… Sodelovali so še: podpolkovnik mag.Zvezdan Marković – z Ministrstva za obrambo – tudi vojaški zgodovinar, upokojeni polkovnik Miran Fišer – predsednik združenje veteranov vojne za Slovenijo in realizator oddaje Stanko Kozar. Tehnična realizacija Zoran Perko.

59 min 2. 12. 2024


"Butalci za vse čase..."- 26.oddaja - "živeti drugačnost - živeti z drugačnostjo...

V terminu tokratne (18.11.2024) Radijske delavnice znancev vam posredujemo posnetek šestindvajsete oddaje iz cikla z naslovom ŽIVETI Z DRUGAČNOSTJO – ŽIVETI DRUGAČNOST, ki smo jo pred dnevi pripravili na sedežu GT22 v Mariboru v sodelovanju s tukajšnjim Zavodom za zaposlovanje invalidov v kulturi RAZVOJ. Osrednji gosti oddaje so bili: igralci paragledališča Zvitorepec, ki so nedavno uprizorili novo lutkovno premiero Butalci, režiser Zoran Petrovič, direktor Zavoda Razvoj Mišo Petrovič, Mira Zapečnik z Zavoda za zaposlovanje Maribor – specialistka za zaposlitveno rehabilitacijo in zaposlovanje invalidov ter Betka in Ivan Ajtnik. Torej, kako drugačnost živeti in ji dajati človeški obraz v socialnem in kulturnem okolju – o tem v naslednji uri našega tokratnega megaherčnega druženja. Tehnična realizacija Boštjan Feguš.

56 min 18. 11. 2024


Biti za drugega - šola prijaznosti Ota Vrhovnika - PEKRE 2024

Tokratna (11.11.2024) Radijska delavnica znancev se je dogodila na obrobju Maribora v Pekrah. Oddaja ima simbolni podnaslov živeti odgovorno! Skupaj z nekaterimi domačini in gosti razmišljaljamo o tem kako počlovečujemo naše medosebne odnose v vsakdanjem življenju, ko smo v praksi sočutni in tovariški drug do drugega. Sodelujejo: Glasbenik saksofonist Oto Vrhovnik z ženo Ireno, Zlatko Partlič – predsednik kulturno-turističnega društva Pekre, Ilka Riedl – tajnica tega društva, Jože Žohar – predsednik PGD Pekre, Mitja Kozar _ predsednik Društva za celiakijo Slovenije, Stanko Kozar – Predsednik Občinske turistične zveze Maribor. Tehnična realizacija Boštjan Feguš. Oddajo je pripravil Tone Petelinšek.

58 min 11. 11. 2024


20. FESTIVAL LEPOPISJA - SLOV.KONJICE 2024

Tokratna (4.11.2024) Radijska delavnica znancev se je dogodila v prostorih matične knjižnice v Slovenkih Konjicah ob zanimivem dogodku – 20.Festivalu lepopisja… Tema se zdi še posebej zanimiva v času vsesplošne digitalizacije in pisanja z računalniškimi tipkovnicami… Govorimo o pomenu pisanja z roko, o tem kako je pomembno otroke učiti pisati lepo, natančno, razločno in smiselno in kako to vpliva na kasnejši celostni mentalni razvoj, sposobnost zaznavanja ter umeščanja samega sebe v arhitekturo sociokulturnih odnosov – o tem v naslednji uri našega delavničarskega druženja. Sodelujejo: mag.Tjaša Kangler – vodja Turistično-informacijskega centra Slovenske Konjice in koordinatorica Festivala lepopisja, Stanislav Kračun – pobudnik festivala, Kristina Pristovnik – upokojena učiteljica POŠ Špitalič, Hedvika Vidmar Šalamon – avtorica razstava o festivalu, Lucija Levart – prof slov.jezika na OŠ Zreče in Mateja Rubin Kovačič – psihologinja na OŠ Vitanje. Oddajo je ob sovodenju Ive Lenart pripravil Tone Petelinšek. Tehnična realizacija Boštjan Feguš.

58 min 4. 11. 2024


Spoštujmo svoje korenine... primeri dobre prakse - Javni zavod Kozjanski park...

Tokratna (28.10.2024) terenska Radijska delavnica znancev ima delovni podnaslov spoštujmo svoje korenine in se dogaja na sadjarski domačiji Darje in Franca Vrenka na Vrenski gorci v občini Kozje. Ob gostiteljih sta z nami v oddaji tudi Peter Misja – župan občine Podčetrtek in agronom mag.Adrijan Černelč – vodja projekta oživljanja travniških sadovnjakov na območju Kozjanskega regijskega parka. Govorimo torej o odnosu do naših korenin – v sociokulturnem in naravovarstvenem smislu. Tehnična realizacija Zoran Perko.

59 min 28. 10. 2024


"Ljudska pesem in naše korenine" - 20.srečanje ljudskih godcev in pevcev - Rače 2024

Tokratna (21.okt.2024) Radijska delavnica znancev ima simbolni podnaslov – »Ljudska pesem in naše korenine«… Oddajo smo posneli na tradicionalnem mednarodnem srečanju ljudskih pevcev in godcev minulo soboto v Račah. Sodelovali so ljudski glasbeni sestavi iz Porabja, hrvaškega Zagorja, s haloških koncev, Brežic in drugih krajev. Govorili smo o tem kako nas prav ta glasbeni melos na poseben prvinski način povezuje, še posebej ljudi ob meji in kako tej glasbi radi prisluhnejo naši izseljenci in v njih prebujajo globoka domovinska čustva – o vsem tem v naslednji uri našega nocojšnjega delavničarskega druženja. Organizacije revije: Kulturno društvo Rače-skupina Taščice, poimensko pa: Majda in Stanko Vake, Samo Rajšp, Urška Ahlin, Barbara Omers in Ivan Švajgl. Tehnična realizacija Zoran Perko. Oddajo je pripravil Tone Petelinšek.

57 min 21. 10. 2024


"Gasilstvo kot visoka šola solidarnosti, sočutja in ljubezni" - 150 let Prostovoljnega gasilskega društva Lenart v Slov.Goricah

Tokratna (14.okt.2024) Radijska delavnica znancev ima simboličen podnaslov – gasilstvo kot visoka šola solidarnosti, sočutja in ljubezni. Oddaja se je dogodila v prostorih Prostovoljnega gasilskega društva v Lenartu. To spada med najstarejše pri nas, letos slavijo 150- letnico delovanja. Sodelovali so – lenarški župan Janez Kramberger in nekateri dejavni gasilci Florjan Rajšp – predsednik društva, Matjaž Dobaj – namestnik poveljnika, starejši gasilec Rado Emeršič in mentorica mladih gasilcev Ljubica Omerzu. Oddajo sta pripravila in vodila Marjan Toš in Tone Petelinšek. Tehnična realizacija Boštjan Feguš.

59 min 14. 10. 2024



Čakalna vrsta

RTV 365
Mobilna aplikacija
Prenesite iz Trgovine