Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Ni najdenih zadetkov.
Zgodbe posameznikov, ki s svojo predanostjo, vztrajnostjo in trdim delom gradijo mozaik športnih uspehov. Od serviserjev, maserjev in drugih nepogrešljivih delov podpornih ekip športnikov, ki so na koncu v soju žarometov. Predstavljamo nevidne in neslišne kamenčke v mozaiku slovenskih športnih uspehov.
30 epizod
Zgodbe posameznikov, ki s svojo predanostjo, vztrajnostjo in trdim delom gradijo mozaik športnih uspehov. Od serviserjev, maserjev in drugih nepogrešljivih delov podpornih ekip športnikov, ki so na koncu v soju žarometov. Predstavljamo nevidne in neslišne kamenčke v mozaiku slovenskih športnih uspehov.
Ameriški nogomet je eden od manj razvitih športov v Sloveniji. Čim številčnejšim Slovencem ga poskuša približati Matija Klančar. Poklicni meteorolog v prostem času deluje v klubu Domžale Tigers in na zvezi za ameriški nogomet Slovenije, svojo energijo pa namenja razvoju brezkontaktnega ameriškega nogometa v Sloveniji. Slovenijo v športu, ki se bo predstavil na naslednjih olimpijskih igrah, želi, tudi z uvrstitvijo slovenske ženske in moške reprezentance na igre v Los Angelsu, postaviti na svetovni zemljevid.
8 min 27. 7. 2025
Izjemno posameznico, ki že vrsto let spremlja slovensko odbojkarsko reprezentanco, smo tokrat srečali na turnirju Lige narodov v Stožicah.Ines Vidič ste na Valu 202 spoznali lani med olimpijskimi igrami v Parizu. Bila je edina Slovenka, ki je delala v organizacijskem odboru iger, zadolžena je bila za tehnični del izvedbe tekmovanj v odbojki na mivki. Zelo dobro se znajde tudi v dvorani, pred dobrim desetletjem je začela sodelovati s slovensko odbojkarsko reprezentanco. Potem jo je pot vodila v Mednarodno odbojkarsko zvezo. Toda ostala je sopotnica in zaupnica slovenske izbrane vrste.
6 min 20. 7. 2025
Košarkarski trener Peter Brumen je svojo pot pod obroči začel kot igralec v Mariboru, nato pa nadaljeval kot košarkarski sodnik. Zaradi študija se je preselil v Ljubljano, kjer je z velikim zadovoljstvom še naprej opravljal delo sodnika, pozneje pa ga je pot zanesla med trenerje. Veliko let je deloval tudi v Trstu, pomemben pečat pa je pustil pri delu z gluhimi košarkarji. Z njimi je med drugim osvojil dve srebrni odličji na olimpiskih igrah gluhih, s tem dosežkom pa so igralci dobili tudi najvišja priznanja v športu - Bloudkove nagrade.
7 min 14. 7. 2025
Tokratna gostja oddaje sicer ni del zakulisja, temveč je postavljena povsem v ospredje. So jo pa zaradi njene inovativnosti opazili in izpostavili največji mojstri ritmične gimnastike. Brigita Krašovec je s svojo vajo s trakom navdušila tako navijače kot tudi sotekmovalke in sodnice. Na evropskem prvenstvu je za vajo izbrala prav poseben izbor glasbe, ki ga je začinila z iskrenim in zabavnim uvodom.
10 min 6. 7. 2025
Anže Džumhur opravlja nevidno, a izjemno pomembno delo. Je analitik v celjskem nogometnem klubu, kjer skupaj s trenerjem Albertom Riero igralce pripravlja na tekme in skrbi za to, da je na igrišču čim manj presenetljivih scenarijev. Nepogrešljivosti njegovega poklica se zavedajo tudi nogometaši.
10 min 28. 6. 2025
Andreja Ojsteršek Urh v slovenskem namiznem tenisu deluje že skoraj pol stoletja. Tekom svojega delovanja je imela različne vloge, od igralke do trenerke, trenutno pa je selektorica moške izbrane vrste. Je edina ženska v namiznoteniški karavani, ki opravlja to vlogo.
10 min 22. 6. 2025
Šah v zadnjih letih postaja vse bolj priljubljen, nove tehnologije pa prinašajo tudi nove izzive, s katerimi se sooča Ana Srebrnič. Ena prvih slovenskih velemojstric je po koncu igralske kariere postala ena najboljših šahovskih sodnic na svetu, veliko pa pripomore tudi k razvoju šaha v Sloveniji.
8 min 15. 6. 2025
Le redki so tako dolgo del reprezentančnih pogonov na Nogometni zvezi Slovenije kot Novica Petrović. 25 let mineva, odkar je debitiral v štabu izbrane vrste. Zraven je vse od prvega nastopa Slovenije na velikem tekmovanju, od Eura 2000, čez nekaj dni pa se zanj začenja novo. Z mlado reprezentanco bo odšel na Slovaško na evropsko prvenstvo do 21 let. Petrović je ekonom ekipe. Tisti, ki skrbi za opremo, da so vsi urejeni, da so primerno oblečeni in da so dresi čisti. Spominja se svojih prvih korakov, ko je bilo dresov precej manj kot jih je zdaj in niso bili vsi pisani na kožo igralcem. Sašo Udovič si je denimo moral pomagati z lepilnim trakom, da si je dolge rokave zalepil na roke, da niso viseli čez prste njegovih rok. Petrović pa ob svojih dolžnostih igra pomembno vlogo pri ustvarjanju dobrega ozračja v reprezentanci. Vratar Martin Turk pravi, da je kot drugi tata, Tio Cipot pa, da ni igralca, ki njega ne bi imel rad, hkrati pa da tudi zna prisluhniti in deliti realne nasvete. Tako dolgo je že zraven, da marsikdo potrka na njegova vrata, ko potrebuje pogovor. Petrović je tudi nekdanji sodnik in zdaj kontrolor sojenja v drugi ligi. Lahkotnih, neargumentiranih razprav o sojenju ne dopušča, vselej zahteva razumevanje do sodniškega dela. V četrt stoletja je postal nezamenljiv člen slovenskih nogometnih reprezentanc. Vseskozi ekonom, nekoč sodnik, včasih nekdo, na katerega se lahko igralci obrnejo, ko potrebujejo pogovor, vedno pa tisti, na katerega se lahko ekipa zanese.
6 min 8. 6. 2025
Igor Pancar se je v rani mladosti navdušil nad motošportom in strast do bencinskih hlapov hitro prenesel na sina Jana, ki danes nastopa v elitnem razredu svetovnega prvenstva v motokrosu. Oče in sin sta najmanjša ekipa v karavani, v kateri sta si s trdim delom ustvarila ugled, predvsem pa spoštovanje tovarniških moštev, za katera vozijo najboljši tekmovalci.
7 min 1. 6. 2025
Duh dvorane Leona Štuklja. Esad Kršič ali Esko, kot ga pozna košarkarski svet, je zadnjih nekaj let v pokoju. A še vedno ga najdemo v dvorani, kjer je več kot dve desetletji opravljal vlogo hišnika. Pripravil je tribune, opremo, garderobe. Naravnal koš, ko ga drugi niso znali. Ko gre v športni dvorani v Novem mestu kaj narobe, še danes pokličejo Eska. Ta z nasmehom na obrazu pripoveduje zgodbe svojega časa pri Krki. O ljudeh, ki jih je spoznal, velikanih športa, s katerimi prijateljuje. Je legenda kluba. Hišnik, ki je zaobšel definicijo svojega poklica in se zapisal v klubski DNK.
5 min 19. 5. 2025