Šport 202
Šport 202

SP v košarki: Nedosojene napake in grobosti je treba vzeti v zakup

16 min 03.09.2023

Končan je predtekmovalni del svetovnega prvenstva v košarki. Slovenija se od Okinave poslavlja z visokim porazom proti Nemcem, naša reprezentanca pa si je uvrstitev med najboljšo osmerico zagotovila že pred današnjo tekmo. Po izjemni predstavi proti Avstraliji je bil boj za prvo mesto pričakovano zelo fizičen, Slovenija pa je tudi po provokacijah nasprotnika izgubila rdečo nit.

Poraz Slovenije s 100 : 71 komentira nekdanji selektor Boris Zrinski, ki poudarja, da moramo vztrajati s pripravljenim načrtom in da je poraz proti Nemcem le pravi opomin. Razpravlja o psihološkem momentu po prvem delu tekmovanja in o čustveni sprostitvi po zmagi nad Avstralci. Z Okinave se pogovoru pridružuje reporter Franci Pavšer, ki je presenečen nad slovensko vnemo v prvi četrtini. Slovenija jo je končala s štirinajstimi točkami prednosti, Nemci so v drugi z delnim izidom 27 : 9 že povedli.